Radni chcą wdrożenia akcji STOP PEDOFILII. Na czym ma polegać?

Radni chcą wdrożyć akcję edukacyjną w szkołach i przedszkolach, która ma uczyć dzieci wystrzegania się pedofilów. – Działania są podyktowane troską i dbałością o bezpieczeństwo „naszych dzieci” – czytamy w interpelacji.

Byt stop pedofilii

Do Urzędu Miejskiego w Bytomiu wpłynęła interpelacja radnych Grzegorza Nowaka, Michała Misiaszka i Macieja Gajosa, w sprawie wdrożenia akcji Miasta Bytom - stop pedofilii. Miałaby być skierowana do dzieci i młodzieży bytomskich przedszkoli i szkół.

Proponujemy przeprowadzenie cyklu prelekcji i pogawędek instruktażowych podnoszących świadomość dzieci i młodzieży w celu minimalizacji skutków zetknięcia się z ludźmi o skłonnościach pedofilskich, jak i innych niepożądanych sytuacji stanowiących śmiertelne zagrożenie dla nieletnich – czytamy w piśmie.

Autorzy interpelacji chcieliby, aby zajęcia odbywały się cykliczne i na stałe zagościły w bytomskich placówkach, „jako element edukacji i przysposobienia do życia w społeczeństwie”.

Powyższe działania są podyktowane troską i dbałością o bezpieczeństwo „naszych dzieci” w świetle ostatnio zaistniałych tragicznych zdarzeń mających miejsce na terenie województwa śląskiego – argumentują radni.

Niestety, zarówno samowyzwańczy „łowcy pedofilów”, jak i policja na Śląsku mają co robić. W internecie roi się od zatrzymań obywatelskich osób, które są podejrzane o pedofilę w naszym województwie. W maju całą Polskę wstrząsnęła śmierć 11-letniego Sebastiana z Katowic, który został brutalnie zamordowany przez 41-letniego mężczyznę z Sosnowca. Kiedy chłopiec nie wrócił do domu z placu zabaw, nikt się nie spodziewał, że mogło dojść do tak potwornej tragedii.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomska Inicjatywa Społeczna

Klub BIS w bytomskiej radzie miejskiej przestaje istnieć

Ec szombierki kominy

Sejmik za przejęciem EC Szombierki. Teraz czas...

Byt mariusz wolosz prezydent bytoma otrzymal votum zaufania

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz otrzymał wotum...

Byt napierala pyrk bartyla1

Afera podsłuchowa: ktoś podłożył pluskwę...

Ostatnia sesja radnych – Co przegłosowali?

Bytomski4 radni

Radni zadecydowali: powołano Teatr Tańca i...

Donald Tusk

Donald Tusk w Bytomiu. Tematy na spotkanie z liderem PO