Opera Śląska otrzymała pięć nominacji do Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury

Opera Śląska otrzymała aż pięć nominacji w prestiżowym konkursie Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Artyści naszej bytomskiej opery powalczą o statuetki.

Nominacje do XV edycji Teatralnych Nagród Muzycznych zostały oficjalnie ogłoszone 14 czerwca. Konkurencja była spora. W tym roku jury rozpatrywało blisko 120 zgłoszeń. Opera Śląska została nominowana w 5 kategoriach:

  • Najlepszy reżyser – Robert Talarczyk za "Callas. Master Class"
  • Najlepsze kostiumy – Gosia Baczyńska za "Callas. Master Class"
  • Najlepsza śpiewaczka operowa – Ewelina Szybilska („Rzekoma ogrodniczka”, "Callas. Master class", koncert ”Kolędy świata”)
  • Najlepszy śpiewak operowy – Łukasz Załęski („Łucja z Lammermoor”)
  • Spektakl „Callas. Master Class”, który swoją premierę miał 5 września 2020 roku otrzymał aż 3 nominacje.

Trudno się dziwić. “Callas. Master Class” zdobył wiele bardzo pozytywnych recenzji znawców.

– Callas. Master Class to wyjątkowy spektakl teatralno-muzyczny. Kameralny, oniryczny, wzruszający i opowiadający poruszającą historię operowej bogini, której życie osobiste było dalekie od ideału. To nieoczywiste widowisko doskonale wpisuje się w trudny, pandemiczny sezon artystyczny. Przypomina o wielkiej postaci świata operowego, ale w sposób niecodzienny – pisze Magdalena Mikrut-Majeranek w "Dzienniku Teatralnym".

Przypomnijmy, że Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury są jedynymi w Polsce wyróżnieniami przyznawanymi teatralnymi środowisku muzycznemu, a ich historia sięga 2007 roku. Przedmiotem konkursu jest promocja twórczości polskich publicznych teatrów muzycznych oraz polskich publicznych teatrów mających w repertuarze wydarzenia muzyczne.

Soliści Opery Śląskiej już po raz piąty z rzędu są doceniani w tym prestiżowym konkursie. Nieprzerywanie od 2017, co roku otrzymują statuetkę Kiepury.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 27 września 2021 r.

fot. Krzysztof Bieliński

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon