Mężczyzna utonął w stawie przy ul. Kędzierzyńskiej w Bytomiu. Nie udało się go uratować

Wczoraj, 15 czerwca 2021 roku doszło do utonięcia w stawie przy ul. Kędzierzyńskiej w Bytomiu. Na miejscu pracowały zastępy Jednostek Ratunkowo-Gaśniczych oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia.

We wtorek 15 czerwca o godzinie 12.28 Miejska Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymała zgłoszenie dotyczące utonięcia w stawie przy ul. Kędzierzyńskiej w Bytomiu. Na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy bytomskich Jednostek Ratunkowo Gaśniczych oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia. Według relacji świadków zdarzenia, mężczyzna przebywał w stawie nieprzeznaczonym do kąpieli i nie dopłynął do brzegu.

Mężczyzna utonął w stawie w Bytomiu

Działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu linii brzegowej stawu. Nurkowie z SGRWN zajęli się przeszukiwaniem zbiornika wodnego przy pomocy specjalistycznego sonaru. W miejscu oddalonym o około 20 metrów od brzegu wydobyto poszkodowanego, którego natychmiast przekazano obecnemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. ZRM podjął czynności medyczne, jednak zaprzestał dalszych działań, po czym stwierdził zgon.

W akcji wzięły udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, 18 strażaków, w tym 6 członków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne i Policja.

Bądź ostrożny i odpowiedzialny!

Gorące dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Kąpiel w stawach, jeziorach, rzekach czy innych zbiornikach wodnych to nie tylko idealny sposób na ochłodę, ale również ciekawa rozrywka. Takie przyjemności mogą być jednak tragiczne w skutkach, jeśli nie dostosujemy się do zasad korzystania z akwenów. Zabroniona jest kąpiel w zbiornikach wodnych, które nie są do tego przeznaczone. Ponadto pamiętajmy, że nie powinniśmy się kąpać w zbiornikach wodnych pod wpływem alkoholu. Brak wyobraźni i odpowiedzialności mogą doprowadzić do utraty zdrowia i życia.

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt pozar szpital

Pożar w Szpitalu nr 1 w Bytomiu. Ewakuowano 57...

Byt PSP Bytom ul Mickiewicza

Burze nad woj. śląskim. 640 interwencji straży...

Byt 11

Bytom. Kierowca alfy romeo staranował znaki i...

Byt poscig miechowice

Pościg za pijanym kierowcą w Miechowicach

Byt pozar tramwajarzy 03

Wielki ogień na ul. Tramwajarzy. To kolejny...

Byt 2 OLSZEWSKIEGO19

Pożar w pustostanie. Budynek jest w trakcie...

Bytomski4 policja1

Kamieniami i młotkiem uszkodzili 24 samochody