Delegacja z województwa śląskiego wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii

Delegacja z woj. śląskiego wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii, tym samym rozpoczynając nowy rozdział we współpracy polsko-niemieckiej. – To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku – mówi Jakub Chełstowski.

Byt delegacja ze slaska

Celem wizyty jest podpisanie Wspólnego Oświadczenia o współpracy i dalszym rozwoju przyjaznych stosunków pomiędzy Województwem Śląskim i Nadrenią Północną-Westfalią. Jest on jedynym regionem Republiki Federalnej Niemiec, z którym Śląsk posiada formalną współpracę.

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii

– Współpraca z Nadrenią Północną-Westfalią to dla nas jeden z priorytetów w polityce międzynarodowej. Chcemy umocnić nasze relacje, oparte na wzajemnym szacunku i uczyć się od siebie nawzajem, korzystać ze swoich doświadczeń, szczególnie w zakresie transformacji. To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku, a dla naszych partnerów z Niemiec możliwość poznania naszych najmocniejszych stron i atutów – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

W pierwszym dniu wizyty delegacja, w skład której wchodzą marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Jan Kawulok, w Dusseldorfie spotkali się z Jakubem Wawrzyniakiem, konsulem generalnym RP. Delegacja wyjechała także do Centrum Ogniw Paliwowych w Duisburgu oraz przeprowadziła rozmowy z NRW Global Business. Doszło także do spotkania z dyrektorem zarządzającym Agencją Przyszłości Rewiru Reńskiego Bodo Middeldorfem, podczas którego prowadzili

fot. Śląskie. Pozytywna Energia

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt europejskie forum przyszlosci katowice

Przed nami Europejskie Forum Przyszłości....

Ec szombierki kominy

Sejmik za przejęciem EC Szombierki. Teraz czas...

Byt rury cieplownicze

Będzie protest przed UM w obronie PEC

Byt PEC 022

Pracownicy PEC obawiają się prywatyzacji

Zarejestrowali listy, chwalą się kandydatami

Kto kandyduje na prezydenta? Pospekulujmy

Bytomski4 cover wydarzenie

Gowin u Chojnackiego