Kultowe Śląskie Manewry. Już w ten weekend kolejna odsłona Zlotu Pojazdów Militarnych w Bytomiu

W ten weekend, teren wokół Szybu Krystyna w Bytomiu, zmieni się w prawdziwy raj wszystkich fanów pojazdów militarnych. To już 16 odsłona wydarzenia, które zyskało dużą popularność w całej Polsce. Śląskie Manewry są okazją do wymiany poglądów, dzielenia się swoją pasją, ale przede wszystkim - dobrej zabawy.

Byt zlotttttt

Tegoroczne wydarzenie potrwa od 18 do 20 czerwca. Przez cały weekend dopisywać będzie upalna pogoda, oraz moc militarnych (i nie tylko) atrakcji. Niecodzienna możliwość zobaczenia zabytkowych, w większości nieprodukowanych już pojazdów o bogatej historii, przyciąga na zlot setki miłośników historii.

Militarny weekend

Już w piątek, od wczesnych godzin porannych, rozpoczną się przyjazdy uczestników, ich rejestracja oraz zakwaterowanie. Na godzinę 16:30 przewidziane jest uruchomienie strefy gastro, militarnego jarmarku oraz przejażdżek. Zabawa potrwa do 21:00.

W sobotę od godz. 10:30 formowana będzie kolumna. Pojazdy militarne przejadą następującymi ulicami: Zabrzańska - Konstytucji - Miechowicka - Frenzla - Stolarzowicka - Felińskiego - Frenzla - Francuska - Racjonalizatorów - Frenzla - Miechowicka - Wrocławska - Kolejowa - Zabrzańska - Szyb Krystyna. Na godz. 11:00 zaplanowany jest postój pojazdów w strefie Parku Maszyn, gdzie uczestników powita prezydent. O godz. 14:00 wystąpi Orkiestra Wojskowa z Bytomia, a od godz. 13:00 do 22:00 działać będzie strefa gastronomiczna i jarmark militarny. Będzie także możliwość przejażdżki wybranymi pojazdami, oraz prezentacje sprzętu.

Ostatni dzień zlotu rozpoczną dynamiczne pokazy pojazdów militarnych, konkursy z nagrodami czy prezentacja wyposażenia jednostek Wojska Polskiego. Atrakcje przewidziane są między godz. 10:30-17:00. W południe uczestnicy zlotu otrzymają nagrody. Po 14:00 zaplanowany jest także pokaz akrobacji lotniczej przygotowany przez Aeroklub Gliwicki, skoki spadochronowe indywidualne i w tandemie oraz pokaz akrobacji lotniczej. Uroczyste zakończenie wydarzenia odbędzie się o godz. 16:00.

Tegoroczne wydarzenie odbywać się będzie pod honorowym patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojska Polskiego i Miasta Bytom. Impreza, która z roku na rok zdobywa większą popularność może być w pełni realizowana dzięki pomocy sponsorów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...