Kultowe Śląskie Manewry. Już w ten weekend kolejna odsłona Zlotu Pojazdów Militarnych w Bytomiu

W ten weekend, teren wokół Szybu Krystyna w Bytomiu, zmieni się w prawdziwy raj wszystkich fanów pojazdów militarnych. To już 16 odsłona wydarzenia, które zyskało dużą popularność w całej Polsce. Śląskie Manewry są okazją do wymiany poglądów, dzielenia się swoją pasją, ale przede wszystkim - dobrej zabawy.

Byt zlotttttt

Tegoroczne wydarzenie potrwa od 18 do 20 czerwca. Przez cały weekend dopisywać będzie upalna pogoda, oraz moc militarnych (i nie tylko) atrakcji. Niecodzienna możliwość zobaczenia zabytkowych, w większości nieprodukowanych już pojazdów o bogatej historii, przyciąga na zlot setki miłośników historii.

Militarny weekend

Już w piątek, od wczesnych godzin porannych, rozpoczną się przyjazdy uczestników, ich rejestracja oraz zakwaterowanie. Na godzinę 16:30 przewidziane jest uruchomienie strefy gastro, militarnego jarmarku oraz przejażdżek. Zabawa potrwa do 21:00.

W sobotę od godz. 10:30 formowana będzie kolumna. Pojazdy militarne przejadą następującymi ulicami: Zabrzańska - Konstytucji - Miechowicka - Frenzla - Stolarzowicka - Felińskiego - Frenzla - Francuska - Racjonalizatorów - Frenzla - Miechowicka - Wrocławska - Kolejowa - Zabrzańska - Szyb Krystyna. Na godz. 11:00 zaplanowany jest postój pojazdów w strefie Parku Maszyn, gdzie uczestników powita prezydent. O godz. 14:00 wystąpi Orkiestra Wojskowa z Bytomia, a od godz. 13:00 do 22:00 działać będzie strefa gastronomiczna i jarmark militarny. Będzie także możliwość przejażdżki wybranymi pojazdami, oraz prezentacje sprzętu.

Ostatni dzień zlotu rozpoczną dynamiczne pokazy pojazdów militarnych, konkursy z nagrodami czy prezentacja wyposażenia jednostek Wojska Polskiego. Atrakcje przewidziane są między godz. 10:30-17:00. W południe uczestnicy zlotu otrzymają nagrody. Po 14:00 zaplanowany jest także pokaz akrobacji lotniczej przygotowany przez Aeroklub Gliwicki, skoki spadochronowe indywidualne i w tandemie oraz pokaz akrobacji lotniczej. Uroczyste zakończenie wydarzenia odbędzie się o godz. 16:00.

Tegoroczne wydarzenie odbywać się będzie pod honorowym patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojska Polskiego i Miasta Bytom. Impreza, która z roku na rok zdobywa większą popularność może być w pełni realizowana dzięki pomocy sponsorów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon