Rogoźnik I i Rogoźnik II. Popularne miejsce wypoczynku nad wodą niedaleko Bytomia

Od kilku dni, pogoda jak marzenie. Do Polski zawitało prawdziwe lato. W sobotę i niedzielę spodziewane są temperatury powyżej 30 stopni. Taką pogodę, chociaż przyjemną, ciężko jest znieść w betonowym mieście. Większość osób uda się zapewne nad jeziora czy stawy, by zażyć chociaż odrobinę ochłody. Jednym z najczęściej wybieranych przez okolicznych mieszkańców miejsc jest zalew (a raczej dwa zbiorniki) Rogoźnik w powiecie będzińskim, w gminie Bobrowniki.

Byt 203891822 515643149866576 2550276915289476446 n

Rogoźnik I

Wokół pierwszego akwenu znajduje się piękna piaszczysta strzeżona plaża, która jest wprost idealnym miejscem do opalania się, domki letniskowo-noclegowe oraz małe pole campingowo-namiotowe. Znajdziemy tam również kilka punktów gastronomicznych oraz stanowisko WOPR. By urozmaicić czas spędzony nad jeziorem możemy udać się na pobliskie boisko do siatkówki czy wypożyczyć sprzęt pływający (kajaki, rowery wodne, łódki).

Rogoźnik II

Drugie jezioro jest sporo większe od pierwszego zbiornika, ale poza tym niewiele różni się od poprzednika. Okolica akwenu jest bardziej dzika i intymna. Piaszczysta plaża zachęca odwiedzających do opalania się i odpoczynku po kąpieli. Tam również znajdziemy punkty gastronomiczne. Głębokość jezior nie przekracza 5 metrów, jednak podczas kąpieli należy zachować zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że każdego roku w Polsce notuje się zgony osób, które weszły do zbiorników wodnych pod wpływem alkoholu.

Także dla wędkarzy

Wyżej wymienione zbiorniki wodne są idealnym miejscem dla wędkarzy. Woda jest bogata w płocie, karpie czy karasie. W okolicy jezior znajduje się spory Park Rogoźnik, do którego również warto zawitać. Znajdziemy tam ścieżki turystyczno-rowerowe, niewielki skatepark, siłownię „pod chmurką”, oraz place zabaw.

Dojazd

Zalew Rogoźnik znajduje się kilka kilometrów od Wojkowic, Bytomia, Piekar Śląskich czy Będzina, więc dojazd samochodem nie sprawia większego problemu. Przed zalewem od strony ulicy Kościuszki znajduje się spory parking. Inna droga dojazdowa prowadzi przez ulicę Cmentarną. W pobliżu jezior znajduje się przystanek Rogoźnik Osiedle oraz Dobieszowice Skrzyżowanie, które obsługują niektóre linie autobusowe. Z Bytomia bezpośrednio w okolicę jeziora można dojechać autobusem 700, kursującym z Dworca PKP.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon