Wysokie ogrodzenie zasłonięte czarną folią. Co dzieje się na Rynku w Bytomiu?

Chociaż weekend z reguły jest czasem wypoczynku, dla niektórych oznacza pracowite dni. To właśnie w sobotę, wśród tłumnie odwiedzanych bytomskich parasolek, na rynku pojawiło się także kilka nowych elementów. Okazuje się, że to nie będzie kolejny ogródek piwny. W jakim celu pracownicy ustawili wysokie ogrodzenie, w dodatku pokryte czarną folią? Co jeszcze powstaje na Rynku w Bytomiu?

Wielkie przygotowania

Zarówno ogrodzenie, jak i ogromna scena, powstają w pewnym celu. Już w przyszłym tygodniu, w sercu Bytomia, odbędzie się wyjątkowe widowisko, zaplanowane z okazji finału obchodów III Powstania Śląskiego. Mieszkańcy zdążyli już przyzwyczaić się do cyklicznych wydarzeń, które również organizowane były w ramach okrągłej rocznicy. Rozpoczęły się one 2 maja, również na Rynku. Jednak takiego wydarzenia, w mieście jeszcze nie było...

Tryptyk Powstańczy - Pamięć ziemi

Ten wyjątkowy, interdyscyplinarny spektakl, w którym zobaczyć będzie można przenikanie się wielu gatunków i form sztuki, odbędzie się już w piątek, 25 czerwca o godz. 21:00 na Rynku w Bytomiu. Na wielopoziomowej scenie, pół tysiąca artystów przedstawi opowieść o miłości do ojczyzny i poświęceniu.

Jedyna taka lekcja historii

Muzyka, śpiew, taniec, efekty dźwiękowe i oprawa świetlna. Tak opowiedziane wydarzenia, poprowadzą widownię aż do obchodzonej rocznicy powstania, która będzie spoiwem łączącym poszczególne części widowiska. Na wielopoziomowej scenie, zaprezentowana zostanie twórczość m.in. Wojciecha Kilara, Józefa Świdra, Klaudiusza Jani czy Wojciecha Ciuraja. Na scenie pojawią się także lokalne zespoły, zarówno taneczne jak i muzyczne.

Wybór Bytomia nie jest oczywiście kwestią przypadku. W dawnym hotelu "Lomnitz" (ulica Gliwicka 17) mieściła się bowiem siedziba Komisariatu Plebiscytowego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon