Judocy opanowali Bytom. Przyjechało ich prawie pół tysiąca!

W Bytomiu odbył się turniej International Judo League. Do naszego miasta przyjechało mnóstwo zdolnych judoków i to nie tylko z całego kraju, ale także z zagranicy. To była wspaniała impreza.

Byt d DSC 4683

Bytom od wielu lat jest jednym z najważniejszych punktów na polskiej mapie judo. Nasi reprezentanci rok w rok osiągają sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Dlatego też organizatorzy International Judo League nie mogli pominąć naszego miasta przy organizacji jednego z tegorocznych turniejów.

"International Judo League to nie jest tylko turniej, jakich wiele odbywa się w naszym kraju. To przede wszystkim pomysł na rozwój sportowy zawodników poprzez wspólne, cykliczne treningi randori w ciągu roku. To sposób na motywowanie ich do ciężkiej pracy i nagradzanie za wysiłek w postaci atrakcyjnych szkoleń, obozów i wyjazdów. Takie działanie, naszym zdaniem, przyczyni się do podniesienia poziomu sportowego polskiego judo i zwiększy szanse na sukcesy na arenie międzynarodowej" - wyjaśniają organizatorzy IJL na swojej stronie.

https://www.youtube.com/watch?v=jkMiYJcNudc

Turniej w Bytomiu był organizowany przez klub z naszego miasta UKS Feniks. To była świetna impreza, w której wzięło udział prawie pół tysiąca młodych zawodników. Byli judocy z całego kraju, ale także z Czech i Słowacji.

Wyniki nie były najważniejsze, bo liczyła się przede wszystkim rywalizacja z rówieśnikami, która pozwalała na polepszenie swoich umiejętności. Dodatkową atrakcją był trening poprowadzony przez Piotra Sadowskiego, zawodnika Czarnych Bytom.

Sponsorem strategicznym wydarzenia był Fundusz Górnośląski. Turniej objęli honorowym patronatem prezydent bytomia Mariusz Wołosz, marszałek województwa Jakub Chełstowski oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Grzegorz Tobiszowski.

fot. Archiwum UM Bytom/Grzegorz Goik

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon