Tryptyk Powstańczy na Rynku. Przed wejściem stanie... mobilny punkt szczepień

Szczepienie przeciw COVID-19 warunkiem wejścia na koncert czy festiwal? O takich decyzjach, zwłaszcza teraz, mówi się coraz więcej. Są oczywiście zwolennicy i przeciwnicy radyklanych posunięć organizatorów imprez. Z jednej strony, chodzi o bezpieczeństwo, z drugiej o wolność wyboru. Już w najbliższy piątek, 25 czerwca, na Rynku w Bytomiu odbędzie się wielkie, multimedialne widowisko związane z finałem obchodów 100. rocznicy III Powstania Śląskiego.

Byt 200927754 516226922760052 4165014823461427579 n

Każda okazja jest dobra

Organizatorzy wydarzenia zdają sobie sprawę z wysokiej frekwencji w piątkowy wieczór. Z jednej strony, mieszkańcy spragnieni są wydarzeń plenerowych, a tak dużego koncertu, w mieście nie było od dawna. „Tryptyk Powstańczy - Pamięć Ziemi” przyciągnie patriotów, pasjonatów historii, śląskiej muzyki i kultury. W związku z ogromną promocją wydarzenia, oraz naprawdę wysokim zainteresowaniem, miasto postanowiło tego dnia uruchomić specjalny punkt szczepień przeciw COVID-19 dla chętnych, którzy jeszcze nie zdążyli się zaszczepić.

6 godzin przed widowiskiem

Mobilny punkt szczepień stanie u zbiegu ul. Gliwickiej i Rynku, dokładniej w podcieniach. Będzie dostępny od godz. 15:00 do godz. 21:00. Na chętnych czekać będzie aż 500 dawek jednorazowej szczepionki firmy Johnson&Johnson. To preparat chętnie wybierany przez młodzież i osoby, które mówią, że chcą mieć to z głowy. Wielkie widowisko wystartuje punktualnie o godz. 21:00.

Czy w Bytomiu się szczepią?

Do tej pory, według informacji opublikowanych przez Serwis Rzeczpospolitej Polskiej, w Bytomiu pełną dawkę szczepień (ukończony cykl w przypadku środka podawanego w jednej lub w dwóch dawkach) przyjęło 42 807 mieszkańców. co daje mniej niż 1/3 wszystkich bytomian.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Gloria Palast

Bytomska Gloria znów zachwyca

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...