Tryptyk Powstańczy na Rynku. Przed wejściem stanie... mobilny punkt szczepień

Szczepienie przeciw COVID-19 warunkiem wejścia na koncert czy festiwal? O takich decyzjach, zwłaszcza teraz, mówi się coraz więcej. Są oczywiście zwolennicy i przeciwnicy radyklanych posunięć organizatorów imprez. Z jednej strony, chodzi o bezpieczeństwo, z drugiej o wolność wyboru. Już w najbliższy piątek, 25 czerwca, na Rynku w Bytomiu odbędzie się wielkie, multimedialne widowisko związane z finałem obchodów 100. rocznicy III Powstania Śląskiego.

Byt 200927754 516226922760052 4165014823461427579 n

Każda okazja jest dobra

Organizatorzy wydarzenia zdają sobie sprawę z wysokiej frekwencji w piątkowy wieczór. Z jednej strony, mieszkańcy spragnieni są wydarzeń plenerowych, a tak dużego koncertu, w mieście nie było od dawna. „Tryptyk Powstańczy - Pamięć Ziemi” przyciągnie patriotów, pasjonatów historii, śląskiej muzyki i kultury. W związku z ogromną promocją wydarzenia, oraz naprawdę wysokim zainteresowaniem, miasto postanowiło tego dnia uruchomić specjalny punkt szczepień przeciw COVID-19 dla chętnych, którzy jeszcze nie zdążyli się zaszczepić.

6 godzin przed widowiskiem

Mobilny punkt szczepień stanie u zbiegu ul. Gliwickiej i Rynku, dokładniej w podcieniach. Będzie dostępny od godz. 15:00 do godz. 21:00. Na chętnych czekać będzie aż 500 dawek jednorazowej szczepionki firmy Johnson&Johnson. To preparat chętnie wybierany przez młodzież i osoby, które mówią, że chcą mieć to z głowy. Wielkie widowisko wystartuje punktualnie o godz. 21:00.

Czy w Bytomiu się szczepią?

Do tej pory, według informacji opublikowanych przez Serwis Rzeczpospolitej Polskiej, w Bytomiu pełną dawkę szczepień (ukończony cykl w przypadku środka podawanego w jednej lub w dwóch dawkach) przyjęło 42 807 mieszkańców. co daje mniej niż 1/3 wszystkich bytomian.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon