Znamy datę otwarcia zmodernizowanego basenu w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla

Koniec czerwca kojarzy się tylko z jednym. To początek letnich wakacji. W upalne dni, nie ma chyba większej przyjemności, niż kąpiel w orzeźwiającej wodzie. Najlepiej na świeżym powietrzu. Już za kilka dni, z tej możliwości będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Bytomia i okolic. W Parku Miejskim im. Franciszka Kachla, uruchomiony zostanie jedyny odkryty basen w mieście.

Basen czynny będzie od najbliższej soboty, 26 czerwca, w godzinach od 10:00 do 19:00. Na terenie kąpieliska znajdują się dwie wyremontowane niecki. Jedna, głębsza, dla osób pływających i druga, płytsza - dla niepływających. Jest także brodzik, przebieralnie, i naprawdę sporo miejsca do wypoczynku na trawie. Z uwagi na pandemiczne restrykcje, na basenie będzie mogło przebywać maksymalnie 900 osób. W przypadku wyczerpania miejsc, wpuszczane będą tylko osoby, które okażą certyfikat szczepień.

Cennik

Bilety ulgowe będą w cenie 6 zł. Za normalne zapłacić trzeba będzie 10 zł. Wstęp po godz. 16:00 będzie tańszy. Opłaty będą wynosić 3 zł za bilet ulgowy i 5 zł za bilet normalny.

Kąpielisko doczekało się zmian

Poprzedni remont, odbył się ponad 20 lat temu. Wtedy, w miejscu zniszczonego kompleksu basenów, pojawił się nowy obiekt, który przez dwie dekady służył wszystkim spragnionym kąpieli. Przyszła jednak pora na zmiany, które miały spełnić oczekiwania obecnych czasów. Już w zeszłym roku, korzystający z basenu mogli cieszyć się wyremontowanym basenem dla niepływających. W listopadzie 2020 r., podpisano kolejną umowę. Gruntowna modernizacja drugiego basenu trwała niespełna rok. Prace remontowe podzielone były na dwa etapy. W ubiegłym roku została wykonana instalacja wodna. W tym roku, prace objęły m.in. pokrycie niecki niebieskim polimocznikiem, zapewniającym odpowiednią hydroizolację. W ostatniej kolejności przed otwarciem, dokonano prac porządkowych, a niecka została już napełniona wodą. Ustawiono także filtry, podlegające oczywiście regulacji. Woda przeszła już niezbędne badania. Jest zdatna do kąpieli. Koszt modernizacji basenu dla pływających wyniósł około 985 tys. zł. Środki na ten cel pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Bytomski4 basen kryty

Bytom wygrał w sądzie z firmą remontującą basen