Nowy pojazd do czyszczenia kanalizacji usprawni pracę Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

Flota Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego powiększyła się o kolejny pojazd specjalistyczny. Wart blisko 3,4 mln zł samochód ciśnieniowy marki Kaiser Aquastar od 10 czerwca wspiera pracę służb technicznych BPK.

Zakupiony przez BPK pojazd jest obecnie najlepszym na rynku technologicznie autem specjalistycznym służącym do czyszczenia kanalizacji. Model AquaStar z systemem odzysku wody ROTOMAX jest liderem w grupie pojazdów z recyklingiem o dużej wydajności. Dzięki dodatkowej, obrotowej ściance dzielącej w zbiorniku, mogą być w nim transportowane różnego rodzaju substancje.

Wydajny i ekonomiczny pojazd

Wysokociśnieniowa belka płucząca przeznaczona jest do mycia pod wysokim ciśnieniem powierzchni płaskich, np. powierzchni ulic. Dodatkowo zoptymalizowany układ hydrauliki, regulujący pobór mocy w zależności od siły ssania, znacznie obniża zużycie paliwa. Ekonomiczne, bo regulowane automatycznie w zależności od zapotrzebowania, jest także zużycie wody. Co ważne, jakość czyszczenia zwiększa się dzięki stałemu trybowi pracy, który jest możliwy dzięki układowi regulacji prędkości obrotowej.

BPK nowy pojazd 23czerwca zdjecie 1

Szybkie usuwanie awarii

Nowy sprzęt umożliwia pracownikom BPK czyszczenie kanalizacji o dużych średnicach oraz o dużym stopniu zamulenia w trudno dostępnych miejscach na terenie Bytomia. Auto pomoże również usprawnić pracę pogotowia awaryjnego, ale też będzie wykorzystywane do zapewnienia prawidłowej eksploatacji własnej infrastruktury BPK. Pozwoli także realizować duże zlecenia zewnętrzne, tj. inwentaryzację sieci.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon