Co dalej z lasem w Bytomiu? Będzie debata

Miechowicka Ostoja Leśna, to popularne miejsce na piesze wędrówki i wypady rowerowe. Dla wielu mieszkańców dzielnicy, bliskie sąsiedztwo lasu to ogromne udogodnienie. Sam teren Lasów Bytomskich, to setki miejsc, które otoczyć należy szczególną opieką.

Byt lassss

Nadleśniczy z Nadleśnictwa Brynek, w związku z trwającymi pracami projektowymi nad nowym Planem Urządzania Lasu na lata 2022-2031 serdecznie zaprasza osoby zainteresowane na spotkania terenowe, mające charakter otwartej debaty. Zarządzanie terenem leśnym, to zadanie o wielkiej odpowiedzialności. Lasy w pobliżu terenów zabudowanych, są szczególnie ważne. To właśnie tam, każdego dnia, wielu mieszkańców okolicy udaje się na spacery, wędrówki, wycieczki, czy zajęcia sportowe. Każdemu na tym zależy. Spotkania zorganizowane przez leśniczych, mają pomóc w zrozumieniu specyfiki zarządzania terenem i rozwiać wszelkie wątpliwości.

- Wszystkim nam chodzi o zachowanie trwałości lasu. To priorytet. Podczas spotkań w charakterze plenerowym, lepiej można pewne zagadnienia wytłumaczyć, pokazać na żywym organizmie. Wszystkie wątpliwości czy obawy, zostaną rozwiane. Wystarczy przyjść i zapytać. Zawsze z chęcią pomagamy każdemu - mówi Paweł Kaleta z Nadleśnictwa Brynek

Spotkanie w Bytomiu

Leśna debata odbędzie się 29 czerwca 2021 roku, przy byłej leśniczówce „Miechowice” (ul. Leśnictwa 1). Przedstawiciele Lasów Państwowych, będą dostępni dla chętnych mieszkańców od godz. 12:00 do 14:00.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon