Lato w mieście. Wydarzenia przygotowane z myślą o spędzających wakacje w Bytomiu

Lipiec i sierpień. Upragniony czas wakacji. Mimo zaplanowanej chwili wtychnienia, z różnych powodów, nie każdy może pozwolić sobie na dalekie wyjazdy. Z myślą o wszystkich mieszkańcach, którzy letni czas spędzają w Bytomiu, prezentujemy najciekawsze wydarzenia, które odbędą się lokalnie. Wszystko w ramach akcji Lato w mieście.

Byt 202775442 505743984042377 5973389757052545493 n

W tym roku, sporo organizowanych wydarzeń kierowanych będzie do całych rodzin. Motywem przewodnim będzie bliski kontakt z naturą. Bogata oferta przygotowana przez różnorodne podmioty, powinna sprostać wymaganiom mieszkańców. Tego lata, każdy znajdzie w mieście coś dla siebie.

- Nasza wakacyjna oferta to efekt współpracy OSiRu, Beceku oraz bytomskich NGO'sów i osób prywatnych przy współpracy z Urzędem Miejskim w Bytomiu. Wszystkich nas połączyła wspólna idea zaproponowania działań, które pozwolą na odreagowanie skutków lockdown'u poprzez ruch, skupienie na sobie i przyrodzie - mówi Katarzyna Michalska, koordynatorka Lata w mieście z Wydziału Kultury i Sportu.

W każdy piątek od 2 lipca

Cyklicznie, punktualnie o godz. 11:00, na Polanie Piknikowej w Parku Kachla, odbywać będą się Aktywne poranki na trawie. W programie ćwiczenia usprawniające kręgosłup oraz animacje dla dzieci. Wszystko w ramach projektu Kierunek Lepsze Jutro, realizowanego ze środków unijnych przez MOPR w Bytomiu.

3 i 4 lipca

Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców przygotowało spacery po mieście dla miłośników historii Bytomia. Przewodnikami będą twórcy Cyfrowej Biblioteki Bytomskiej Architektury. Uczestnicy poznają historię ul. Dworcowej, która doprowadzi do celu wycieczki - bytomskiego dworca PKP. Ciekawostki takie jak osobny peron na podróż do Polski, osobny na jazdę w głąb Niemiec, osobny na podróże transeuropejskie, będzie można odkryć już w niedzielę. Początek o 11:30 na Placu Kościuszki. W ramach akcji Ruszamy w miasto, w najbliższy weekend odbędzie się więcej spacerów. Sobota godz. 10:00, Rynek, pod pomnikiem - Ślady historii z pieszej perspektywy. 11:30 - Śladem bytomskich browarów i barów. 13:00 - Śladami fotografii Zofii Rydet. 14:00 - Śladem murów i wałów miejskich. Niedziela, godz. 10:00, Rynek, pod pomnikiem - Rynek, jego historia, architektura i mieszkańcy. 13:00, ul. Łagiewnicka (przystanek tramwajowy przy oczyszczalni) - Śladem Promenady do Goju.

W każdą niedzielę od 4 lipca

Dla publiczności stęsknionej za muzyką pod gołym niebem, w scenerii Stawu Północnego (od strony ul. Olimpijskiej) odbędzie się koncert „Nad pięknym modrym Dunajem” w wykonaniu Maes-Trio. Początek o godz. 17:00. W ramach Letniego Parkogrania, Becek zaprasza także na następne koncery. Szczegóły już niebawem.

9 lipca

W amifteatrze Parku Miejskiego, o godz. 21:15, wyświetlony zostanie francuski komediodramat „Poznajmy się jeszcze raz”. W ramach plenerowego BCKina, planowane są także inne projekcje. Repertuar dostępny jest na stornie internetowej.

W każdą sobotę od 17 lipca

Biuro Promocji Bytomia również zorganizowało serię wycieczek po mieście. W każdą kolejną sobotę, mieszkańcy będą mieli okazję lepiej poznać Śródmieście, teren Rezerwatu Segiet i Miechowice. O szczegółach niebawem.

16 sierpnia

Tego dnia, w mieście zawita znany już wszystkim Becekobus, który wyjedzie na ulice śląska już po raz 13. W ramach warsztatowego odjazdu, bus zabierze ze sobą dzieci i młodzież z okolicy, by wspólnie spędzić czas.

21 sierpnia

Ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią kontakt z naturą. Tego dnia, podczas specjalnej plenerowej sesji jogi, która odbędzie się na terenie Żabich Dołów, chętni będą mogli skosztować technik, które zachwala coraz więcej zwolnników. Wydarzenie organizowane jest przez Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów WSZA. Udział jest oczywiście bezpłatny, ale należy pamiętać o ograniczonej ilości miejsc. Zapisów można dokonywać pod adresem: latowmiescie@um.bytom.pl.

Codzienna atrakcja

Od początku wakacji, w mieście działa odnowione kąpielisko, o którym pisaliśmy tutaj. Basen jest czynny każdego dnia, od godz. 10:00 do 19:00. Przy odpowiedniej pogodzie, z Bytomia dojechać można także nad Zalew Rogoźnik I i II, czy Zalew Nakło-Chechło. Przez cały okres wakacji, czynne będą także zamknięte kąpieliska w mieście.

Darmowa ślizgawka

Dla miłośników sportu. 4, 11 i 18 lipca, wszyscy uczniowie bytomskich szkół, będą mogli skorzystać ze ślizgawki na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Zupełnie za darmo, po okazaniu legitymacji. Na lodowisko będzie można wybrać się kilka razy w tygodniu, przez okres całych wakacji. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon