Jurapark w Krasiejowie – cały dzień rodzinnej rozrywki!

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie jest największym parkiem tematycznym dotyczącym dinozaurów i prehistorii w Europie. To miejsce, w którym wszyscy zainteresowani pradawnymi zwierzętami mogą znaleźć mnóstwo atrakcji.

Byt jurapark

Jurapark powstał na terenie dawnej, nieczynnej już obecnie kopalni w której znaleziono ogromne bogactwo skamieniałości wymarłych gadów i płazów sprzed 225 milionów lat.

Od ponad 20 lat corocznie prowadzone są tutaj wykopaliska paleontologiczne i odkrywane są dalsze skamieniałości oraz nowe stworzenia.

Na miejscu największego nagromadzenia skamieniałości zbudowany został Pawilon Paleontologiczny z ogromną ekspozycją in situ, obejmującą setki oryginalnych skamielin.

Ścieżka edukacyjna w pięknej scenerii

W Juraparku znajduje się ścieżka edukacyjna, położona w przepięknej naturalnej scenerii, na której możemy oglądać naturalniej wielkości, realistyczne modele dinozaurów i innych wymarłych zwierząt. Wszystkie rekonstrukcje są wykonane z ogromną dbałością o szczegóły, a wykwalifikowani przewodnicy opowiedzą nam wiele ciekawostek na ich temat.

Tunel Czasu – kino 3D

Kolejną wspaniałą atrakcją jest Tunel Czasu, kino 3D, w którym jedziemy pociągiem i poznajemy zamierzchłe dzieje, od powstania wszechświata, planety Ziemi, pojawienie się życia aż po wielkie wymieranie.

Wirtualne Oceanarium

W wirtualnym Oceanarium możemy podziwiać animacje prehistorycznych morskich potworów, a wycieczka w tym miejscu jest przepełniona emocjami i niezapomnianymi efektami wizualnymi 3D.

Park Nauki i Ewolucji Człowieka

Park Nauki i Ewolucji Człowieka to futurystyczne miejsce, gdzie w kosmicznym promie – wehikule czasu - cofniemy się do momentu zagłady dinozaurów, która umożliwiła ssakom wyjście z cienia i opanowanie Ziemi. Następnie poznamy historię ewolucyjną rodzaju ludzkiego wędrując ścieżką wewnątrz muzeum i zaglądając w Okna Czasu. Można tutaj zwiedzić jaskinię z epoki lodowcowej, gdzie przedstawione jest codzienne życie naszych przodków od czasów kamienia łupanego aż po początki cywilizacji.

Kino 5D i ogromny plac zabaw

W Juraparku nauka miesza się ze wspaniałą zabawą. Można tutaj również wspaniale spędzić wolny czas na rozrywce dla całej rodziny. Na wszystkich spragnionych emocji czeka Kino 5D, pełnie niezapomnianych efektów specjalnych. Ogromny plac zabaw wypełniony jest atrakcjami. Znajdziemy tutaj:

  • ścianki wspinaczkowe,
  • trampoliny,
  • zjeżdżalnie,
  • ogromne huśtawki,
  • wiele, wiele więcej.

Jurajska Plaża

W gorące popołudnia JuraPark zaprasza na naszą Jurajską Plażę, gdzie można ochłodzić się w krystalicznie czystej wodzie, poopalać się lub wybawić na terenie wesołego miasteczka.

Noclegi w pokojach albo na polu namiotowym

W Juraparku można zatrzymać się na noc, mają tu pokoje noclegowe o wysokim standardzie, a każdy chcący skorzystać z uroków otaczającej nas natury może zatrzymać się na polu namiotowym.

Jest też coś do jedzenia i pamiątki

W punkcie gastronomicznym każdy znajdzie coś pysznego i zdrowego do zjedzenia, a upalne letnie dni umilą nam pyszne lody. Oczywiście nie może zabraknąć sklepików z ogromnym wyborem pamiątek, zabawek i gadżetów związanych z dinozaurami i prehistorią.

Jurapark w Krasiejowie to wspaniałe miejsce na spędzenia wakacyjnych dni i obowiązkowy punkt do odwiedzić na turystycznej mapie Polski.

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
ul. 1 Maja 10
Krasiejów koło Opola

Dojazd z Bytomia autem autostradą A4: ok. 1 godz. 15 minut

Bilet kompleksowy (Jurapark i Park Ewolucji):

Normalny – 79 zł
Ulgowy – 69 zł

Strona internetowa:
https://juraparkkrasiejow.pl/

Facebook:
https://www.facebook.com/ParkNaukiKrasiejow/

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon