Nad wodę komunikacją miejską. ZTM oferuje tanie bilety całodniowe dla dwóch osób

Nie ma to jak wakacyjny dzień nad wodą. W okolicy - jest w czym wybierać. Chechło, Rogoźnik, Pogoria, liczne baseny. Nie brakuje także zbiorników wodnych, które mimo braku wydzielonej przestrzeni do kąpieli, cieszą się dużą popularnością. Ciekawą (i tanią!) alternatywą weekendowego wypadu może okazać się komunikacja miejska. Zarząd Transportu Metropolitalnego, przygotował nową ofertę wakacyjną.

Byt busy

Oprócz kursujących stale linii, uruchomiono także nowe oraz sezonowe połączenia. Z bytomskiego dworca, można więc bezpośrednio dojechać w weekend nad zalew Rogoźnik. Większą liczbę kursów w wakacje oferują linie 52 i 700. Z przesiadkami, dojechać można także na Chechło. Wystarczy wsiąść w M3, a na dworcu w Tarnowskich Górach, przesiąść się do 179. Oczywiście możliwości jest więcej. W dni robocze, kursuje także bezpośrednia linia 173. Autobus nr 17, zatrzymuje się w sąsiednim Świerklańcu. To dobra opcja dla aktywnych, którym nie przeszkadza dodatkowe kilka km drogi na piechotę przez las. Tramwajem 6 i 19 z centrum, w krótkim czasie dojechać można także na Żabie Doły. Należy wysiąść na Arki Bożka. Po przesiadce y tramwaju w Chorzowie II do linii autobusowej 98 - także do Doliny Górnika. Autobus kursuje tam tylko w wakacje. T19 "w drugą stronę" dojechać można także nad Staw Pod Topolami. Najbliżej jest z przystanku Bytom Odrzańska. Pomysłów na wypady w okoliczne stawy, jeziora i inne zbiorniki jest naprawdę wiele.

Podróż za niespełna 6 złotych?

Chociaż przesiadki zwykle kojarzą się z długą, często kosztowną podróżą, weekendowa oferta ZTM jest wyjątkowo korzystna. W cenie 11 zł można nabyć całodniowy bilet. I choć w normalnej taryfie kosztuje on tyle samo, w przypadku soboty, niedzieli i dni ustawowo wolnych od pracy, cena biletu obejmuje aż 2 pasażerów. Nie ma znaczenia, czy osoby, które będą podróżować w ramach biletu korzystają z ulg. ZTM zachęca do podróży we dwoje. Warunkiem ważności takiego biletu jest przejazd na trasie, który finalnie ma doprowadzić nad brzeg jeziora.

#OtwieramySzerokoDrzwi

Otwieramy Szeroko Drzwi... na powrót do normalności. To nazwa nowej kampanii informacyjnej prowadzonej przez ZTM. Pasażerowie, od soboty, mogą już korzystać ze wszystkich miejsc w komunikacji miejskiej. Zarząd dokłada wszelkich starań, by przekonać, że podróż autobusem czy tramwajem - może być bezpieczna i przyjemna.

fot. ZTM

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon