Ruch jest ważny, szczególnie dla seniorów

Powiedzenie „ruch to zdrowie” to cała prawda! Wiele osób uważa, że aktywność fizyczna jest głównie dla młodych osób, ponieważ są zdrowi, sprawni i mają siłę do codziennych wysiłków. Są w ogromnym błędzie. Systematyczne ćwiczenia są ważne dla organizmu niezależnie od wieku. Dla seniorów jest dodatkowo aspektem opóźniającym proces starzenia się oraz wspomagającym leczenie wielu problemów zdrowotnych, a przede wszystkim budowanie odporności organizmu.

Byt zdjecie glowne

2

W procesie starzenia, tym bardziej w przypadku osób, które stawiają na siedzący tryb życia, zachodzi wiele niekorzystnych zmian. Pojawią się bóle stawów oraz problemy z układem krążenia, słabnie siła mięśni. Regularny wysiłek fizyczny ma wpływ zarówno na dobrą kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Pomaga zatem osobom starszym nie tylko zadbać o dobrą kondycję ciała, ale także buduje dobry nastrój, niweluje stres oraz wspomaga sprawność intelektualną.

3

Nie czekaj na negatywne skutki procesu starzenia, tylko zacznij działać i mieć wpływ na swoje zdrowie. Aktywność musi być jednak odpowiednio dopasowana, ze względu na wiek, sprawność i stan zdrowia. W Xtreme Fitness Gym’s przy ul. Krakowskiej 21 w Bytomiu znajdziesz szeroką ofertę karnetów, w tym świetną propozycję dla seniorów, a dodatkowo opiekę instruktora. Każdemu klubowiczowi przysługuje konsultacja, dzięki której będzie świadomie ćwiczyć.

5

Xtreme Fitness Gym’s
Bytom, ul. Krakowska 21
Czynne: pon.-pt. 6.00-23.00, sob. 8.00-20.00, niedz. 8.00-18.00
https://www.xtremefitness.pl/bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon