Jeden z liderów zamienia Polonię na Ruch. Ofertę przyjął z radością

Wicemistrzostwo III ligi sprawiło, że niektórzy zawodnicy zwrócili na siebie uwagę innych klubów. Pierwszy oficjalny transfer z Polonii Bytom stał się faktem i będzie to wielka strata dla zespołu Kamila Rakoczego.

Byt D4 N9857 kopia

Na zmianę klubowych barw zdecydował się Filip Żagiel. Już zimą niewiele brakowało, a odszedłby z Polonii Bytom, ale wtedy skończyło się jedynie na testach w Stomilu Olsztyn. Tym razem szybko doszło do podpisania dokumentów.

Skrzydłowy niebiesko-czerwonych zdecydował się na przenosiny do Ruchu Chorzów. "Niebiescy" szykują się do sezonu w II lidze w roli beniaminka i na razie pozyskują zawodników, którzy wpadli im w oko podczas rywalizacji w III lidze.

Żagiel w Polonii grał przez dwa sezony i w barwach tego klubu rozegrał 44 mecze, strzelając jedenaście bramek. Szczególnie minione rozgrywki były bardzo dobre w jego wykonaniu. Trzeba było więc liczyć się z tym, że latem będzie bardzo trudno go zatrzymać.

- Z radością przyjąłem propozycję Ruchu. To klub z ogromną tradycją i sukcesami. Przychodzę tutaj, żeby walczyć o kolejne awanse i powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jestem zawodnikiem, który lubi presję i walkę o najwyższe cele, nic nie motywuje mnie bardziej. Ruch to także liczni kibice, możliwość grać przy ul. Cichej przy ich dopingu sprawia, że nie mogę doczekać się startu rozgrywek. Tutaj pachnie piłką na każdym kroku - komentuje piłkarz na oficjalnej stronie chorzowskiego klubu.

Co ciekawe, nie można wykluczyć, że na taki sam krok zdecyduje się inny zawodnik Polonii. Portal olimpijska2.pl zdradził, że na testy do Ruchu wybiera się Krzysztof Kamiński. 19-letni bramkarz długo przegrywał rywalizację z Dominikiem Brzozowskim, ale w końcówce sezonu to on regularnie grał w pierwszym składzie.

Już wcześniej bytomski III-ligowiec rozstał się z Marcinem Lachowskim i Wojciechem Mrozem. Obaj podjęli decyzję o zakończeniu gry w piłkę.

fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt denis gorniak

Denis Górniak będzie walczył z byłym...

Byt stadion pb wiz

Nowy stadion będzie bublem?

Byt szombierki bytom trybuna

Sprintem przez boiska: Szombierki liderem,...

Byt bytomska masa krytyczna05

Rowerzyści przejadą śladem Tour de Pologne

Byt tmh polonia bytom gks tychy

Hokej: na czołówkę na razie za wcześnie

Byt lachowski

II liga: Polonii trzecia liga niestraszna

Byt polonia hokej

Hokej: mistrz Polski na drodze Polonii. Będzie...