Urlop we Wrocławiu? Dlaczego nie!

Wymarzony odpoczynek już tuż-tuż. Niestety, wciąż nie obraliście kierunku podróży. W górach zrobiło się zbyt tłoczno, a nadmorskie krajobrazy nigdy nie robiły na was wrażenia. Jeżeli lubicie zwiedzać, poznawać nowe miejsca, mamy dla was rozwiązanie - urlop we Wrocławiu. To niezwykłe miasto oferuje wiele atrakcji, więc nie ma mowy o nudzie. Mało tego, znamy doskonałą bazę wypadową, która znajduje się w historycznym Ostrowie Tumskim. Rozbudziliśmy waszą ciekawość?

Byt Hotel Tumski 3

Urlop we Wrocławiu

Dlaczego urlop we Wrocławiu to dobry pomysł? W tym urokliwym mieście nie można narzekać na brak rozrywki i to bez względu na wiek turystów. Tym samym każda osoba, która zdecyduje się na zwiedzanie Wrocławia, będzie zadowolona. Na turystów czeka moc atrakcji, takich jak:

 • Panorama Racławicka,
 • Zabytkowy Rynek we Wrocławiu,
 • Muzeum Narodowe,
 • Hala Stulecia,
 • Ogród Zoologiczny i Afrykarium,
 • Narodowe Forum Muzyki,
 • Park Szczytnicki,
 • Ostrów Tumski,

i wiele więcej! Powróćmy na chwilę do Ostrowa Tumskiego. Czy zdawaliście sobie sprawę, że jest to jedna z najstarszych zabytkowych części Wrocławia, która kiedyś była wyspą? To właśnie ta część Wrocławia potrafi z miejsca oczarować. Nie chodzi tutaj tylko o liczne zabytki, ale również niepowtarzalny klimat. Jeżeli przekonaliśmy was do urlopu we Wrocławiu, to przecież musicie gdzieś mieszkać. Znamy takie miejsce, które znajduje się w samym sercu Ostrowa Tumskiego – poznajcie Hotel Tumski.

Hotel Tumski 2

Hotel Tumski czeka na gości

Zgadza się, zarówno na tych małych, jak i dużych. Obiekt dysponuje 103 miejscami noclegowymi w 57 pokojach. No dobrze, przejdźmy do konkretów. Hotel Tumski mieści się przy ulicy Wyspy Słodowej 10. Jeżeli chcecie nieco zaoszczędzić na noclegach, dobrym rozwiązaniem jest Schronisko Młodzieżowe, które dysponuje 36 miejscami noclegowymi. Z resztą więcej szczegółów na ten temat znajdziecie TUTAJ. Położenie nad samą Odrą, w sercu Starego Miasta, gwarantuje nie tylko niezapomniane wrażenia i piękne widoki, ale przenosi także gości w świat z innej epoki. W świat wrocławskich krasnali i zabytków, gdzie trzy kultury: polska, czeska i niemiecka odcisnęły piękny ślad i zapraszają odwiedzających do zapoznania się z jego fascynującą historią. Dla każdego turysty to dobra wiadomość, ponieważ obiekt znajduje się w okolicy:

 • Ostrowa Tumskiego (ok. 100 m),
 • Zabytkowego Rynku (ok. 5 min),
 • Słynnych wrocławskich krasnali,
 • MovieGate,
 • Hydropolis,
 • Kolorowych Podwórek na Nadodrzu.

Moglibyśmy tak wymieniać bez końca, ale od czego są mapy Google? Na koniec to, co interesuje każdego, czyli dobre jedzenie! Goście hotelowi, którzy zdecydują się na pobyt ze śniadaniem, mogą je między innymi zjeść na Barce Tumskiej. Zgadza się, to ta duża „łódka”, znajdująca się przed hotelem, na wodzie. Organizuje się na niej imprezy i przyjęcia okolicznościowe, które mogą zarezerwować również goście hotelowi. Naszym zdaniem jest to ciekawa opcja, ponieważ możecie podziwiać zabytkową część Wrocławia, i to z filiżanką aromatycznej kawy w dłoniach.

Hotel Tumski 1

Jeżeli nie jesteście miłośnikami śniadań, ale lubicie dobrze zjeść, to w budynku znajduje się nowo otwarta restauracja Manufaktura Pizzy i Chleba, która zaprasza codziennie na świeże wypieki oraz specjały kuchni włoskiej. Właścicielem restauracji jest Mariusz Kucharczak, wybitny Szef Kuchni i restaurator, zwycięzca prestiżowego konkurs Food&Wine Noble Night. Zarezerwuj nocleg w Hotelu Tumskim i ruszaj na podbój Wrocławia!

Hotel Tumski
ul. Wyspa Słodowa 10
50-266 Wrocław
Tel.: +48 71 322 60 88 / 99
e-mail: hotel@hotel-tumski.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/Hotel.Tumski/
Instagram: https://www.instagram.com/hoteltumskiwroclaw/

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Góra Miłości

Góra Miłości w wersji walentynkowej

Ośrodek Wczasowy KŁOS

Święta Bożego Narodzenia, a może Sylwester w górach?

Bytom pobiegnie dla Jasia. Pięciolatek z walczy o zdrowie

Bytom pobiegnie dla Jasia. Pięciolatek z walczy o zdrowie

Moje Miejsce Jura 1

Odpoczynek w stylu slow life? Jura Krakowsko-Częstochowska!

Pisanki przed um

Bytom gotowy na święta. Na skwerach pojawiły się pisanki

Sport dolina grudzien 2021

Sezon na bytomskim stoku narciarskim ruszył na całego

Byt Zdj Öcie G é wne Centrum Dziedzictwa Szk éa

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie....