Trwa nabór spektakli do przeglądu teatralnego. Najlepsi przedstawią swoje sztuki w Bytomiu

O tym, że sztuka - także amatorska - może być przystępna i ciekawa, mieszkańcy Bytomia mogli przekonać się nie raz. Ostatecznie, każdy wielki artysta, czy to indywidualny czy też zrzeszony w formacje - np teatralne - musiał kiedyś stawiać swoje pierwsze kroki. Doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, a także szansą na zaprezentowanie się przed krytycznym gronem odbiorców może być kolejna odsłona przeglądu teatralnego Tu Teatr Bytom Własne Zakamarki.

Byt Tu Teatr Własne Zakamarki NABÓR Wydarzenie Cover

- Podczas prezentacji spektakli zależy nam na dotarciu do możliwie dużej liczby bytomian i bytomianek. Chcemy zachęcać mieszkańców naszego miasta do uczestnictwa w wydarzeniach teatralnych, pokazując, że teatr to spotkanie ze sztuką, która może odbyć się w każdej przestrzeni - mówią przedstawiciele Fundacji Inqubator Teatralny.

Przegląd adresowany jest do stowarzyszeń, grup nieformalnych, fundacji, teatrów nieinstytucjonalnych czy prywatnych. Każdy z zespołów może zgłosić jeden autorski spektakl, który powinien być skierowany w miarę możliwości do szerokiego grona odbiorców.

Zakwalifikowane grupy będą miały okazję zaprezentować się przed bytomską publicznością, dodatkowo otrzymując honorarium w wysokości 2500 zł brutto. Prezentacje spektakli będą odbywać się w ogólnodostępnych przestrzeniach miejskich, w godzinach popołudniowych. By zgłosić swoją sztukę do przeglądu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który należy przesłać do 18 lipca 2021.

Spektakle, które zakwalifikują się do kolejnego etapu wybierze jury społeczne, w składzie którego będą przedstawiciele Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Zagłębia z Sosnowca oraz Fundacji Inqubator Teatralny.

Tu Teatr Własne Zakamarki to kolejna edycja cyklu w mieście. Projekt realizowany jest przez Fundację Inqubator Teatralny, w ramach którego odbywają się pokazy spektakli i warsztaty teatralne w wybranych dzielnicach Bytomia. Głównym zadaniem jest prezentowanie przystępnej sztuki w przestrzeni miasta.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon