Zawodniczka bytomskiego klubu z powołaniem na Igrzyska Olimpijskie

Reprezentantka Czarnych Bytom pojedzie do Tokio. Zarząd Polskiego Związku Judo podjął decyzję o składzie polskiej ekipy. Jedną z zawodniczek, która będzie walczyć o medale dla naszego kraju będzie Beata Pacut.

W kwietniu Beata Pacut odniosła największy sukces w swojej karierze - zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w judo w wadze do 78 kg. Żadnej Polce nie udało się tego dokonać od blisko 20 lat. Nieco wcześniej 25-latka zajęła drugie miejsce w prestiżowym turnieju Grand Slam w Antalyi. Niestety w czerwcu powinęła jej się noga i nie zdołała awansować do ćwierćfinału mistrzostw świata.

Zawodniczka Czarnych Bytom wraz z piątką polskich judoków uzyskała kwalifikację na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Nasz kraj będą reprezentować: Agata Perenc -52kg, Julia Kowalczyk -57kg, Agata Ozdoba-Błach -63kg, Beata Pacut -78kg, 2016 Piotr Kuczera -90kg oraz Maciej Sarnacki +100 kg.

- Jestem bardzo zadowolony, że sześcioro naszych reprezentantów wystąpi w turnieju olimpijskim w Tokio. Wierzę, że po 25 latach doczekamy się upragnionego medalu - powiedział Jacek Zawadka, prezes Polskiego Związku Judo.

W sztabie szkoleniowym na Igrzyska znalazło się dwóch kolejnych przedstawicieli bytomskiego klubu: Paweł Zagrodnik oraz Robert Kowalczyk, który jest klubowym trenerem Beaty Pacut. Oprócz nich do Tokio pojadą Mirosław Błachnio (główny trener kadry), Łukasz Błach i Juliusz Kowalczyk (kierownik reprezentacji).

Łącznie cała polska reprezentacja judo będzie liczyć 12 osób: 6 zawodników i 6 członków sztabu. Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się już 23 lipca.

fot. Czarni Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon