Wypadek na ul. Chorzowskiej w Bytomiu. Autobus zderzył się z samochodem i uszkodził sieć trakcyjną

Uwaga kierowcy! Wypadek na ulicy Chorzowskiej w Bytomiu! W poniedziałek 5 lipca 2021 doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym. Sieć trakcyjna została uszkodzona. Tramwaje tymczasowo nie kursują. Duże utrudnienia w ruchu drogowym, mogą tworzyć się korki.

Aktualizacja:

Z informacji przekazanych przez straż pożarną wynika, że w wypadku było poszkodowanych sześć osób – kierowca autobusu i pięciu pasażerów. Kierowca był zakleszczony, na szczęście dzięki interwencji strażaków udało się go uratować. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala

Wcześniej pisaliśmy:

Dzisiaj, 5 lipca doszło do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej ZTM numer 830 z samochodem osobowym na ul. Chorzowskiej między Arki Bożka i przystankiem Łagiewniki Cmentarz.

W wyniku zderzenia autobus wpadł w torowisko, uszkodził słup trakcyjny – relacjonuje nam Andrzej Zawoda, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Ruch tramwajowy wstrzymany – komunikacja zastępcza

Na razie nie wiadomo, do kiedy ruch tramwajowy będzie wstrzymany. Wszystko zależy od tego, jak długo policja będzie prowadzić swoje czynności i jak długo potrwa naprawa elementów sieci trakcyjnej.

Jak mówi nam rzecznik Andrzej Zawoda, na odcinku od Placu Sikorskiego do Starej Zajezdni w Łagiewnikach, zamiast tramwajów będą kursowały dwa autobusy komunikacji zastępczej.

Dwa autobusy komunikacji zastępczej. Wyłączony jest odcinek z ruchu od Placu Sikorskiego do Strarej Zajezdni w Łagiewnikach. Na tym odcinku jeżdżą dwa autobusy komunikacji zastępczej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt ok

Wypadek na ul. Chorzowskiej. DK79 w kierunku...

Byt wypadek kolizja1

Bytom. Tramwaj nr 7 uderzył w samochód....

Bytomski2 1725183039

Audi uderzyło w motorower

Bytomski2 autobusstopa

Stroszek: Autobus najechał kobiecie na stopę

Bytomski2 1049092512

Straszny wypadek – kierowca zmarł

Bytomski2 policja1

Kolejne dziecko potrącone – babcia pijana

Bytomski2 stroszek

STROSZEK: Potrącenie 9-letniej dziewczynki