Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym odbędą się na bytomskich kortach

Po wielkim sukcesie Igi Świątek, w znacznym stopniu wzrosło zainteresowanie tenisem ziemnym. Chociaż w niektórych gronach, ten sport od wielu lat cieszy się wielką popularnością, to właśnie za sprawą młodej tenisistki, stał się - przynajmniej chwilowym - tematem numer jeden także wśród osób, które nie miały z nim wcześniej nic wspólnego. O tym, że w tenisowym świecie dzieje się całkiem sporo, świadczy chociażby kolejna duża impreza, która zostanie rozegrana w mieście.

Byt korty

- To już trzecia prestiżowa impreza, jaka rozegrana zostanie w tym roku w Bytomiu. Gościliśmy już w naszym mieście reprezentacje Polski i Brazylii w ramach Billie Jean King oraz najlepszych młodych zawodników z całego świata podczas turnieju ITF Juniors Grade 1. Lotos Open Polska - mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podczas konferencji prasowej zapowiadającej 95. Narodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie.

Kolejny raz

W związku ze 100-leciem powstania Polskiego Związku Tenisowego, tegoroczna pula nagród w 95. Narodowych Mistrzostwach Polski przekracza 700 tys. zł. Miasto po raz kolejny zostało docenione przez PZT. Na kortach Górnika, najlepsi sportowcy zmierzą się drugi raz z rzędu. Impreza odbywa się w Bytomiu już szósty raz w historii! Kluczowym elementem, bez którego do mistrzostw by nie doszło jest oczywiście olbrzymia rola sponsorów.

- Organizacja Narodowych Mistrzostw Polski jest dla nas dużym wyróżnieniem. Interpretujemy to jako zaufanie do naszych możliwości oraz uhonorowanie naszej pozycji, jako czołowego klubu w ostatnich latach. Rozwija się turniej, a także nasz obiekt, by sprostać wymaganiom - mówił prezes Górnika Bytom, Marek Krypner.

Najlepsi z najlepszych

W zeszłym roku, złote medale w singlu zdobyli zawodnicy LOTOS PZT Team - Magdalena Fręch i Kacper Żuk. Warto przypomnieć, że tenisistka podczas kwietniowego spotkania z Brazylią przy okazji rozgrywania Billie Jean King Cup zdobyła dla reprezentacji wszystkie trzy punkty. Na kortach Górnika Bytom zagra także Katarzyna Kawa, a z „dziką kartą”, po kilkuletniej przerwie także Marta Domachowska. Wśród mężczyzn zaprezentują się także Kamil Majchrzak, Daniel Michalski oraz Wojciech Marka, reprezentujący Górnika Bytom.

Wielkie tenisowe zmagania rozpoczną się już 9 lipca. To właśnie w tym dniu odbędą się pierwsze eliminacje. Wielki finał zaplanowano na 16 lipca. Wszystkie mecze odbędą się na kortach przy ul. Tarnogórskiej.

Ceny biletów

Choć są jeszcze dostępne, pozostało ich niewiele. Wstęp na eliminacje jest darmowy. Na mecze w dniach 10-13 lipca - cena biletu wynosi 10 zł za dzień. Na zmagania zaplanowane 14 i 15 lipca - 30 zł. Obydwa mecze finałowe, które odbędą się 16 lipca - 40 zł. Jedna osoba może zakupić 5 biletów na dzień. Są one dostępne w sekretariacie klubu od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:00. Dla tych, którzy przy Tarnogórskiej nie mogą pojawić się osobiście, rozwiązaniem jest kontakt w sprawie biletów pod adresem ksgornik_bytom@op.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Silesia club

Dzień otwarty w bytomskich klubach sportowych

291766184 373480304919669 5770312790640103701 n

Bytom znowu stolicą tenisa. Ktoś wyjedzie stąd Mercedesem

116888

Na Śląsku podzielono kasę na kluby. Bytom z jedną dotacją

Górnik Bytom zagra w Lotto SuperLidze

SuperLiga pełna gwiazd. Górnik Bytom skompletował skład

Górnik Bytom będzie grać w tenisowej Lotto Ekstraklasie

Górnik Bytom w prestiżowej lidze. Do wygrania wielka kasa

Byt 0004 ACVH7 BYXTAXV C116 F4

Tenis: Kania sprawiła niespodziankę w Roland...

Bytomski5 1392634325

Sukcesy bytomskich tenisistów