Pożar w mieszkaniu z instalacją gazową przy ul. Nawrota w Bytomiu

Chwilę przed 14, w jednym z mieszkań przy ul. Nawrota 6 pojawiło się gęste zadymienie. Na miejscu w porę pojawiły się zastępy straży pożarnej. Gdyby nie szybka interwencja jednej z sąsiadek, mogłoby dojść do tragedii.

- Zobaczyłam z okna, że jest duże zadymienie. Zaniepokoiłam się. Tam mieszkają jacyś nowi ludzie, nawet ich nie znam. Od razu wykonałam właściwy telefon. Proszę sobie wyobrazić, tam nikt nic nie słyszał i nie czuł. Nawet policja nie mogła wejść do budynku, bo było zamknięte i nikt nie otwierał. Najgorsze jest to, że tam używają gazu ziemnego... Wszystko mogło wylecieć w powietrze... - informuje jedna z sąsiadek.

Na miejscu pracowało kilka zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w przedpokoju mieszkania na ostatnim piętrze doszło do zaprószenia ognia. Na razie nie wiadomo, czy dokonał tego ktoś z mieszkania. Na czas prowadzonej akcji, ewakuowano jedną osobę. Spłonęły głównie ubrania i część przedpokoju.

Po ugaszeniu ognia, profilaktycznie sprawdzono obecność szkodliwych substancji w powietrzu. Na czas prowadzonych działań ul. Damrota była całkowicie zamknięta. Na miejscu pojawiło się również pogotowie gazowe i karetka. Na szczęście - w pożarze nikt nie ucierpiał.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt pozar

Pożar śmieci na poddaszu w budynku na Jochymczyka

Bytom pożar trawy 1

Dym nad Rozbarkiem

Pożar przy ul. Żeromskiego

Tragiczny pożar przy ul. Żeromskiego. Nie żyje jedna osoba

Byt Pożar ul Katowicka

Pożar budynku przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy...

Byt pozar bytom

3 pożary tylko w ciągu jednej nocy w Bytomiu....

Byt 0001straz

Kolejny pożar w Bytomiu. Tym razem przy ul....

Byt pozar witczaka7

Bytom: pożar w budynku przy ul. Witczaka