Pożar w mieszkaniu z instalacją gazową przy ul. Nawrota w Bytomiu

Chwilę przed 14, w jednym z mieszkań przy ul. Nawrota 6 pojawiło się gęste zadymienie. Na miejscu w porę pojawiły się zastępy straży pożarnej. Gdyby nie szybka interwencja jednej z sąsiadek, mogłoby dojść do tragedii.

- Zobaczyłam z okna, że jest duże zadymienie. Zaniepokoiłam się. Tam mieszkają jacyś nowi ludzie, nawet ich nie znam. Od razu wykonałam właściwy telefon. Proszę sobie wyobrazić, tam nikt nic nie słyszał i nie czuł. Nawet policja nie mogła wejść do budynku, bo było zamknięte i nikt nie otwierał. Najgorsze jest to, że tam używają gazu ziemnego... Wszystko mogło wylecieć w powietrze... - informuje jedna z sąsiadek.

Na miejscu pracowało kilka zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w przedpokoju mieszkania na ostatnim piętrze doszło do zaprószenia ognia. Na razie nie wiadomo, czy dokonał tego ktoś z mieszkania. Na czas prowadzonej akcji, ewakuowano jedną osobę. Spłonęły głównie ubrania i część przedpokoju.

Po ugaszeniu ognia, profilaktycznie sprawdzono obecność szkodliwych substancji w powietrzu. Na czas prowadzonych działań ul. Damrota była całkowicie zamknięta. Na miejscu pojawiło się również pogotowie gazowe i karetka. Na szczęście - w pożarze nikt nie ucierpiał.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt pozar

Pożar śmieci na poddaszu w budynku na Jochymczyka

Bytom pożar

Pożar przy dworcu w Bytomiu

Pożar w domu jednorodzinnym przy ul. Północnej w Bytomiu

Pożar budynku przy ul. Północnej. Jedna osoba poszkodowana

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt oklkkkk

Pożar przy ul. Kochanowskiego. Niewykluczone,...

Byt Pożar ul Katowicka

Pożar budynku przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy...

Byt pozar tramwajarzy 03

Wielki ogień na ul. Tramwajarzy. To kolejny...