Młodość i doświadczenie. Dwa wzmocnienia Polonii Bytom

Ruszyły przygotowania do nowego sezonu III ligi. Polonia Bytom znowu będzie jednym z faworytów do awansu, więc trwają prace nad wzmocnieniem zespołu. Na razie dwóch graczy zasiliło drużynę Kamila Rakoczego.

Byt D4 N2244 kopia

W poniedziałek 5 lipca piłkarze Polonii Bytom spotkali się na pierwszym treningu przed nowym sezonem. W tym roku przerwa była bardzo krótka, a i czasu na przygotowanie zespołu jest niewiele. To także sprawia, że w zespole nie będzie rewolucji kadrowej.

Nie ma też takiej potrzeby, bo poprzednie rozgrywki były udane w wykonaniu niebiesko-czerwonych. Wicemistrzostwo wprawdzie pozostawiło lekki niedosyt, ale trzeba uczciwie przyznać, że Ruch Chorzów był zdecydowanie najlepszy i zasłużenie awansował do II ligi. Czy za rok szampany wystrzelą w Bytomiu?

- Praca w Polonii generalnie nie jest prosta. Tu zawsze jest presja wyniku, to zawsze trzeba być u góry. Taki mamy też plan, by plasować się w czubie trzeciej ligi. Nie chcę jednak składać żadnych deklaracji. Po prostu grajmy w każdym meczu o pełną pulę - a okaże się, co nam to przyniesie - komentuje trener Kamil Rakoczy w "Sporcie".

Na razie Polonia dokonała dwóch transferów. Jeden został oficjalnie potwierdzony przez klub, a drugim pochwalił się trener i wygląda na to, że umowa zostanie podpisana lada dzień.

Zawodnikiem bytomskiego III-ligowca został Daniel Iwanek. To 19-letni zawodnik ofensywny. Ostatnio grał w Rekordzie Bielsko-Biała, ale wcześniej próbował swoich sił także w Ruchu Chorzów. W poprzednich rozgrywkach strzelił sześć bramek w III lidze.

Drugim wzmocnieniem będzie doświadczony Marek Krotofil. W młodości występował w Gwarku i Górniku Zabrze, ale potem na stałe przeniósł się Rybnika. W ROW-ie spędził aż jedenaście sezonów. Do bytomskiego zespołu ma wnieść doświadczenie.

Nie brakuje także zawodników, którzy są testowani. To Mateusz Daniluk z Polonii Nysa, Alan Jaworski ze Znicza Kłobuck i Michał Koc z rezerw Górnika Zabrze. Niebawem sztab szkoleniowy podejmie decyzję ws. ich przyszłości w Polonii.

Ważnym punktem w trakcie letniej przerwy było także przedłużenie kontraktów z kluczowymi zawodnikami. Polonia już pochwaliła się, że nowe umowy podpisali Krzysztof Hałgas, Kordian Górka, Jakub Belica oraz Michał Płonka.

Nowy sezon III ligi ruszy już 7 sierpnia. W trakcie przygotowań Polonia rozegra pięć sparingów. Rywalami będą kolejno: LKS Bełk (10.07), Szczakowianka Jaworzno (14.07), Wieczysta Kraków (17.07), Hutnik Kraków (24.07) i Góral Żywiec (31.07).

fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon