Dobrych wiadomości ciąg dalszy. Blisko 8 mln zł na rewitalizację kolejnej ulicy w mieście

Gdyby wszystkie założone zmiany zostały zrealizowane w niemożliwie krótkim czasie... Chyba nikt z nas nie poznałby Bytomia. To już kolejna wiadomość dotycząca wysokich środków finansowych pozyskanych na rewitalizację miasta w tym tygodniu! Po informacji o ul. Dworcowej czy Bobrku - do grona wybrańców dołączy także ul. Adama Mickiewicza.

Byt D4 N6069 kopia 1

Tym razem gminie udało się pozyskać ponad 6 mln zł z Unii Europejskiej. Dzięki środkom o łącznej wartości sięgającej blisko 8 mln zł, zostanie odnowiona ulica Mickiewicza i jej najbliższa okolica. Droga, którą każdego dnia przejeżdżają chociażby autobusy jadące z Piekar Śląskich, stanie się kolejną wizytówka miasta. Powstaną nowe nawierzchnie chodników, przestrzenie dla mieszkańców oraz, co najważniejsze - wyremontowane zostaną także budynki!

- To kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji, na który pozyskaliśmy tak duże środki finansowe. To umożliwi kompleksowe przeprowadzenie rewitalizacji ulicy Mickiewicza i jej otoczenia, a także prace w budynkach mieszkalnych - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Równe chodniki, elementy małej architektury, ogrodzenia, obecność zieleni, nowoczesne oświetlenie, monitoring i znacznie więcej! W ramach projektu remont czeka aż 10 budynków. Dokładniej przy ul. Mickiewicza 5, 10, 12, 16, 19, 21, 23, Mickiewicza11/Orląt Lwowskich 7, Mickiewicza18/Orląt Lwowskich 5a i Mickiewicza38/Powstańców Śląskich 5. Ponadto przy ul. Orląt Lwowskich i Powstańców Śląskich odnowione zostaną zieleńce i część ciągów pieszych. Przewidziane remonty zakładają także modernizację elewacji, oficyn, bram wjazdowych, okien strychowych, dachów, rynien, pionów kanalizacyjnych czy kominów. W ramach rewitalizacji odnowiony zostanie także lokal przy ul. Orląt Lwowskich 3/24, gdzie powstanie świetlica środowiskowa.
To już kolejny projekt partnerski, który oprócz ZBM-TBS Sp. z o.o. realizować będzie także 10 Wspólnot Mieszkaniowych oraz jednostki miejskie takie jak Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz Bytomskie Mieszkania.

Dzieje się naprawdę sporo

Blisko 8 mln zł na projekt wielkości 1 ha to naprawdę sporo. Warto jednak przypomnieć o innych kwotach, które miastu udało się pozyskać z Unii Europejskiej. Projekty obejmują rewitalizację ulicy Dworcowej, Zaułku, okolic Rynku i Nowej Kolonii Robotniczej w Bobrku. Powstaną także przyjemne i bezpieczne przestrzenie dla mieszkańców. Wszystkie projekty warte są ponad 45 mln zł. 32,5 mln zł to środki unijne.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon