Zmarła Ilona Łuczak. Wieloletnia dyrektor BECEK-u walczyła z chorobą

Wieczorem 9 lipca odeszła Ilona Łuczak, od 10 lat dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury BECEK. Przegrała walkę z chorobą, ale żyła pełnią życia do ostatniej chwili.

Byt ilona luczak

Była osobą o niezwykłej energii, otwartości, woli walki, szybkości w działaniu i podejmowaniu decyzji. Miała ogromne serce, zawsze dużo empatii, często udzielała pomocy i wspierała innych w ich problemach. Po odejściu na emeryturę z końcem 2017 roku nadal interesowała się Becekiem, starała się aktywnie uczestniczyć w życiu instytucji, poprzez obecność na różnych wydarzeniach i na Gali z okazji otwarcia Beceku po rewitalizacji. To podczas jej kadencji powstał projekt rewitalizacji i pozyskane zostały środki, które go umożliwiły.

Ilona Łuczak angażowała się w różnego rodzaju inicjatywy obywatelskie, oddolne, pomagała innym. Pod jej dyrekcją Becek przeszedł wiele inwestycji i remontów, a za swoją działalność i pracę otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia m. in.: Złotą Odznakę Ministra Kultury i Sztuki za opiekę nad zabytkami (2003 r.), nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Sztuki za Zasługi w Ochronie i Pielęgnacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych (1994 r.), tytuł Menedżera Roku w dziedzinie hotelarstwa (2002, 2004, 2005 r.), Nagrodę Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury – statuetkę „Muza” (2017) oraz Medal Za Długoletnią Służbę (2018).

źródło: BECEK

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon