Będzie gdzie parkować. BSM otwiera nowe parkingi i rusza z nowymi inwestycjami!

„Gdzie zaparkować?” to pytanie spędza sen z oczu wszystkim mieszkańcom miast i osiedli, a wykonanie graniczy z cudem zmuszając kierowcę do wykazania się nie lada umiejętnościami i cierpliwością. Miejsca postojowe, a właściwie ich niewystarczająca ilość są w obecnej rzeczywistości dużym problemem nie tylko wielkich aglomeracji miejskich , ale także naszych osiedli. Budowane w czasach 70-tych, nazywane "blokowiskami" nie były projektowane z myślą o masowej motoryzacji mieszkańców. Mało kto w tamtym okresie miał samochód, a miejsce postoju najczęściej stanowiła zatoczka przed blokiem. Obecnie większość mieszkańców tych osiedli doczekała się samochodu i to nie jednego, a średnio dwóch w rodzinie i zaprojektowana 40 lat temu zatoczka, która mieści około 20 pojazdów stała się niewystarczająca i w wyniku bezowocnego poszukiwania miejsca, wielu kierowców stawia samochód gdzie się da czyli na trawie, chodniku, często spory kawałek od domu.

Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców w kwestii stworzenia nowych, dodatkowych miejsc postoju Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa zrealizowała
w ubiegłym roku spore przedsięwzięcie jakim była budowa parkingu przy Grota Roweckiego, mieszczącego 84 pojazdy. Projekt, który wzbudzał dużo kontrowersji wśród naszych mieszkańców w efekcie końcowym przedstawia się bardzo profesjonalnie i cieszy się dużym zainteresowaniem co jest dowodem na to, że potrzeba była ogromna i udało się ją zaspokoić. Kolejne projekty, których realizacja przypadła na rok bieżący i już zostały oddane do użytku to parking przy ul. Cichej 1a i Chorzowskiej 20 - 26 miejsc postoju, Chorzowska 12a -22 miejsca oraz Chorzowska 27 c – 10 miejsc.

Wprawdzie częściej docierają do nas opinie pochlebne od naszych mieszkańców w aspekcie tworzenia miejsc postojowych, ale znaczną grupą są także mieszkańcy, których powstawanie nowych, betonowych powierzchni przeraża i jednoczesne „uszczuplenie” zieleni, martwi. Zdając sobie sprawę z faktu, że nowy parking to równocześnie degradacja publicznej przestrzeni, przyjęliśmy założenia zmierzające do zachowania równowagi w zielonej sferze i w miarę możliwości wyrównanie strat. Stąd nasadzenia ponad 30 sztuk drzew i ponad 200 ozdobnych krzewów wokół dużego parkingu na Grota Roweckiego, ozdobne krzewy oraz roślinne kompozycje w obszarze parkingów mniejszych przy Cichej i Chorzowskiej. Zapewniamy, że to nie koniec. W drodze rekompensaty po utracie wielkiego, zielonego placu przy nieruchomościach Grota Roweckiego zainicjowaliśmy pomysł na stworzenie miejsca relaksu dla naszych mieszkańców w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego 2020 r. Z ogromnym zaangażowaniem mieszkańców i samych pracowników BSM odkrzyknęliśmy sukces. Projekt dostał ogromne poparcie. Pozostaje tylko czekać na realizację, która ma mieć swój finał w tym roku. Niestety nie wszystkie Administracje dysponują terenami, które moglibyśmy przekształcić w parking. W tych obszarach gdzie budowa parkingu nie jest wykonalna, planowane i realizowane są prace mające na celu dostosowanie istniejących już miejsc postoju jakim są zatoczki bezpośrednio przed nieruchomościami do potrzeb mieszkańców – będziemy je poszerzać lub tworzyć nowe.

Nie rozwiążemy problemu z brakiem miejsc parkingowych całkowicie, ale postaramy się stworzyć ich na tyle więcej, aby choć w minimalnym stopniu polepszyć jakość życia naszych mieszkańców, a lokalizację naszych budynków uatrakcyjnić na rynku nieruchomości.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Multisensoryczna wystawa van gogha

VAN GOGH już w Katowicach - Multisensoryczna wystawa!

4517b0e93d667eda3520482b59e070df

Sprawdź gdzie pożyczyć niewielką kwotę w Bytomiu

Bagatelle Zdjęcie główne

Balkonetka, braletka, Soft czy Semi Soft – który wybrać?

Meble ze stali nierdzewnej zdjęcie główne

Meble ze stali nierdzewnej

Dr Max artykuł 19 04 2022

Jak zapewnić cerze optymalną pielęgnację? Codzienne rytuały

MPŚ konkurs 1920x1080

„Śląski Komiks Powstańczy” to konkurs, który warto poznać!