Makabryczne odkrycie w spalonym pustostanie. Znaleziono zwęglone zwłoki

Tragiczne odkrycie w palącym się pustostanie przy ul. Andersa. Strażacy po ugaszeniu pożaru znaleźli na miejscu zwęglone zwłoki.

Byt bytom znaleziono zweglone zwloki

Straż Pożarna dostała zgłoszenie o palącym się pustostanie w dwukondygnacyjnym budynku przy ul. Andersa wczoraj, 12 lipca, o godz. 17.56. Ogień zauważono na pierwszym piętrze.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych na palące się wyposażenie pozostawione w tym pustostanie oraz śmieci – relacjonuje nam mł.asp. Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. – Pożar ugasiliśmy, musieliśmy rozebrać siedem metrów kwadratowych dachu oraz około 15 metrów kwadratowych stropu pomiędzy parterem a pierwszym piętrem – dodaje.

W działaniach wzięło udział 7 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Na miejscu było 26 strażaków oraz Policja. Tego się jednak nie spodziewał żaden z nich…

W trakcie przeszukiwania tego budynku w jednym z pomieszczeń na pierwszym piętrze znajdowały się zwęglone zwłoki osoby, która przebywała tam wewnątrz – mówi nam mł.asp. Wojciech Krawczyk.

fot. poglądowe/ by Bjørn Nielsen on Unsplash

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon