Alejki w Parku Kachla będą miały własne nazwy! Jest odpowiedź Urzędu Miejskiego w tej sprawie

Wygląda na to, że alejki w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu zyskają własne nazwy. Urząd Miejski zapowiada, że zostaną wybrane na zasadach konkursu.

Byt park kachla bytom

Jeszcze w czerwcu pisaliśmy, że bytomscy radni Maciej Gajos, Michał Misiaszek i Grzegorz Nowak wystosowali do urzędu Miejskiego w Bytomiu interpelację w sprawie nadania alejkom w Parku Kachla własnych nazw. Argumenty były różne. Dzięki nazwom łatwiej byłoby m.in. nakierować straż miejską na pijących alkohol, a karetki pogotowia szybciej lokalizowałyby poszkodowanych.

Jeśli jakieś dziecko zgubi się w parku łatwiej będzie mu odnaleźć drogę czy jego opiekunom np. ustając, że jest w tej chwili w alejce Henryka Apostela czy Waldemara Legienia – czytamy w interpelacji.

Alejki miałby nosić nazwy imion wybitnych bytomian i byłyby oznakowane podobnie jak ulice w mieście. Jednocześnie radni sugerują, aby przy każdej alejce była tablica informacyjna z krótkim życiorysem bytomianina, na cześć którego dana alejka została nazwana. Co na to Urząd Miejski?

Alejki w Parku Miejskim w Bytomiu mogą doczekać się własnych nazw

Urząd Miejski w Bytomiu zapowiedział, że na realizację tego zdania zostaną zabezpieczone środki finansowe przez MZDiM na przyszły rok budżetowy.

Jednocześnie na zasadach konkursu zostaną wybrane nazwy poszczególnych alejek, a następnie zwrócimy się do Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wyrażenie zgody na montaż tabliczek informacyjnych z nazwami alejek – czytamy w odpowiedzi Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Wcześniej pisaliśmy:

Alejki w Parku Kachla w Bytomiu będą miały nazwy? Jest taki pomysł

fot. A.Goik/UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt misie1

Lew, niedźwiedź i stado małp? Pierwszy ogród...

Byt most bytom

Mostek nad Stawem Łabędzim przeszedł naprawę....

Byt szpital piekary

Piekarskie Centrum Medyczne do likwidacji?...

Byt schron przy ul spacerowej

Kolejne śląskie schrony wpisane do rejestru...

Byt dom bytom

Nowa placówka wychowawczo-opiekuńcza w Bytomiu....

Byt starszy pan

Bytomscy seniorzy mogą liczyć na pomoc w zakupach!

Bytomski5 tramwajdomiechowic google

Tramwaju do Miechowic nie będzie?