Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Fascynująca przygoda dla całej rodziny

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Przez okrągły rok, codziennie zaprasza na fascynujące spotkania ze szkłem. To przygoda, która zapada w pamięć.

W Centrum Dziedzictwa Szkła:

  • zobaczycie ręczną produkcję szklanych przedmiotów przy piecu hutniczym, poznacie tajniki zdobienia szkła,
  • przyjrzycie się z bliska tworzeniu figurek na warsztacie palnikowym,
  • oglądniecie wystawy prezentujące szkło użytkowe i artystyczne, współczesne i zabytkowe.

Chętni mogą nawet spróbować sił w szklanej profesji i na początek własnoręcznie wybić stemplem szklany medal w gorącej szklanej masie.

Bogaty program warsztatów dla dzieci i dorosłych

Na dzieci i dorosłych czeka bogaty program warsztatów. Zajęcia, prowadzone przez animatorów i dostosowane do wieku oraz umiejętności uczestników, to zabawa i nauka jednocześnie. Można w ramach tych warsztatów malować szklane obrazki, dekorować szklane przedmioty, przygotowywać świąteczne ozdoby, wykorzystywać w ramach działań recyklingowych szkło opakowaniowe. Powstałe dzieła są własnością twórców i stanowią miłą pamiątkę pobytu w tym zaczarowanym miejscu. Bogato wyposażony sklep firmowy oferuje produkowane przy piecu hutniczym, jednostkowe wyroby: użytkowe i dekoracyjne wazony, patery, kwiaty, figurki. Znajdziecie tam też wyroby warsztatów, których prace poznacie w trakcie zwiedzania: naczynia dekorowane na warsztatach: kuglarskim, szlifierskim i malarskim, piękne formy powstałe w piecu fusingowym i miniatury wykonane w warsztacie palnikowym. Ofertę wzbogacają produkcje innych hut i warsztatów szklarskich. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – od biżuterii po wielkie dekoracyjne wazony, lampy czy lustra.

Podróż szklanym szlakiem to przygoda i edukacja

Podróż szklanym szlakiem prezentuje nieoczekiwane i szerokie zastosowanie szklanej materii, uczy poznawać wartość szkła i doceniać szklane rzemiosło. Uroda eksponowanych w CDS szklanych dzieł, widowiskowość procesu powstawania szklanych przedmiotów, ciekawostki i fascynująca opowieść składają się na niemal dwugodzinne zwiedzanie placówki, które odbywa się zawsze pod opieką przewodnika. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza codziennie w godz. 9:00 – 17:00 (pn. – sob.) i 11:00 – 17:00 (niedz.). W bezdeszczowe weekendy dodatkową atrakcją są wycieczki „ciuchcią” realizowane na trasie Rynek – Ogród Jordanowski – Rynek. Dodatkowym atutem jest świetne usytuowanie muzeum szkła – na krośnieńskiej starówce, pełnej interesujących, zabytkowych obiektów, klimatycznych miejsc, kafejek i restauracji. W pobliżu nie brakuje miejsc parkingowych i innych atrakcji, które warto zobaczyć.

Szczegółowe informacje i aktualności znajdziecie na stronie: www.miastoszkla.pl, fanpage’u: https://www.facebook.com/miastoszkla
oraz pod nr. tel. 13 444 00 31.

Zapraszamy do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Mieście Szkła!

#CDS, #Muzeum Szkła, #Miasto Szkła

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Majówka w górach? Ośrodek Wczasowy „KŁOS” zaprasza!

Majówka w górach? Ośrodek Wczasowy „KŁOS” zaprasza!

Dlaczego warto robić zakupy spożywcze przez internet?

Dlaczego warto robić zakupy spożywcze przez internet?

Byt muzeum gornoslaskie

Znasz przeszłość Bytomia? Rozwiąż quiz historyczny

E1 GOKART zdjęcie główne

Pomysł na wakacyjne atrakcje dla dzieci i dorosłych!

Wawel

Wiosenny, aktywny wypoczynek? Postaw na Małopolskę!

Zamek Moszna Ferie w zamku dla dzieci

Odkryj Quatromondis - Cztery Światy Hugona Yorcka zapraszają

Byt 202775442 505743984042377 5973389757052545493 n

Lato w mieście. Wydarzenia przygotowane z myślą...