Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Fascynująca przygoda dla całej rodziny

Byt Zdj Öcie G é wne Centrum Dziedzictwa Szk éa

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Przez okrągły rok, codziennie zaprasza na fascynujące spotkania ze szkłem. To przygoda, która zapada w pamięć.

W Centrum Dziedzictwa Szkła:

  • zobaczycie ręczną produkcję szklanych przedmiotów przy piecu hutniczym, poznacie tajniki zdobienia szkła,
  • przyjrzycie się z bliska tworzeniu figurek na warsztacie palnikowym,
  • oglądniecie wystawy prezentujące szkło użytkowe i artystyczne, współczesne i zabytkowe.

Chętni mogą nawet spróbować sił w szklanej profesji i na początek własnoręcznie wybić stemplem szklany medal w gorącej szklanej masie.

Bogaty program warsztatów dla dzieci i dorosłych

Na dzieci i dorosłych czeka bogaty program warsztatów. Zajęcia, prowadzone przez animatorów i dostosowane do wieku oraz umiejętności uczestników, to zabawa i nauka jednocześnie. Można w ramach tych warsztatów malować szklane obrazki, dekorować szklane przedmioty, przygotowywać świąteczne ozdoby, wykorzystywać w ramach działań recyklingowych szkło opakowaniowe. Powstałe dzieła są własnością twórców i stanowią miłą pamiątkę pobytu w tym zaczarowanym miejscu. Bogato wyposażony sklep firmowy oferuje produkowane przy piecu hutniczym, jednostkowe wyroby: użytkowe i dekoracyjne wazony, patery, kwiaty, figurki. Znajdziecie tam też wyroby warsztatów, których prace poznacie w trakcie zwiedzania: naczynia dekorowane na warsztatach: kuglarskim, szlifierskim i malarskim, piękne formy powstałe w piecu fusingowym i miniatury wykonane w warsztacie palnikowym. Ofertę wzbogacają produkcje innych hut i warsztatów szklarskich. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – od biżuterii po wielkie dekoracyjne wazony, lampy czy lustra.

Podróż szklanym szlakiem to przygoda i edukacja

Podróż szklanym szlakiem prezentuje nieoczekiwane i szerokie zastosowanie szklanej materii, uczy poznawać wartość szkła i doceniać szklane rzemiosło. Uroda eksponowanych w CDS szklanych dzieł, widowiskowość procesu powstawania szklanych przedmiotów, ciekawostki i fascynująca opowieść składają się na niemal dwugodzinne zwiedzanie placówki, które odbywa się zawsze pod opieką przewodnika. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza codziennie w godz. 9:00 – 17:00 (pn. – sob.) i 11:00 – 17:00 (niedz.). W bezdeszczowe weekendy dodatkową atrakcją są wycieczki „ciuchcią” realizowane na trasie Rynek – Ogród Jordanowski – Rynek. Dodatkowym atutem jest świetne usytuowanie muzeum szkła – na krośnieńskiej starówce, pełnej interesujących, zabytkowych obiektów, klimatycznych miejsc, kafejek i restauracji. W pobliżu nie brakuje miejsc parkingowych i innych atrakcji, które warto zobaczyć.

Szczegółowe informacje i aktualności znajdziecie na stronie: www.miastoszkla.pl, fanpage’u: https://www.facebook.com/miastoszkla
oraz pod nr. tel. 13 444 00 31.

Zapraszamy do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Mieście Szkła!

#CDS, #Muzeum Szkła, #Miasto Szkła

Byt Zdj Öcie G é wne Centrum Dziedzictwa Szk éa

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gorący Potok

Relaks w górach? Odwiedź termy Gorący Potok

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Byt obraz glowny swietokrzyskie

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

Byt zdjecie glowne

Gdzie spędzić wakacje z dziećmi ?

Byt 203891822 515643149866576 2550276915289476446 n

Rogoźnik I i Rogoźnik II. Popularne miejsce wypoczynku...

Byt 2

Nowa przestrzeń w Atrium Plejada. Strefa selfie (i nie...