Bytom jest fajny. Youtuber walczy ze złymi stereotypami o swoim mieście

Bytom nie jest taki zły, jak go malują. Popularny bytomski youtuber postanowił pokazać swojej widowni dobre strony swojego miasta i zmierzyć się z krążącymi na jego temat stereotypami. Zobaczcie jego najnowszy film poświęcony historii, architekturze i przyrodzie Bytomia.

Byt niklaus bytom

Mikołaj Wilga, szerzej znany jako Niklaus Pieron, jest jednym z popularniejszych twórców youtubowych mieszkających w naszym mieście. Jego kanał subskrybuje ponad 125 tys. użytkowników, natomiast na portalach Twitch i Facebook śledzi go kolejne kilkadziesiąt tysięcy osób. Najpopularniejsze z jego filmów przekroczyły już milion wyświetleń, natomiast wszystkie z nich obejrzano już ponad 27,5 mln razy!

Najnowszy film opublikowany przez Niklausa jest poświęcony Bytomiowi. Choć już nie raz o nim nagrywał, to tym razem postanowił udowodnić osobom znającym nasze miasto tylko ze słyszenia, że wbrew temu, co się mówi, to jest to ciekawe miejsce na ziemi. W bardzo skondensowanej, ale mimo wszystko atrakcyjnej formie opowiedział o historii Bytomia i przedstawił tutejsze kamienice, kościoły, zabudowania przemysłowe, parki oraz rezerwaty.

- Mam nadzieję, że udało mi się przy okazji tego materiału, jak i całokształtu mojej działalności odkłamać trochę ten krzywdzący i w dużej mierze nieprawdziwy stereotyp Bytomia, który pojawia się w Internecie, jako miasta obrzydliwego, brudnego i sypiącego się, a pokazał je jako stare, historyczne, górnośląskie miasto o pięknym, wielokulturowym dziedzictwie - mówi Mikołaj Wilga.

https://www.youtube.com/watch?v=9NbpEiuOMFc

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT