Kulturalne wakacje z Bytomskim Centrum Kultury

Becek w Bytomiu oferuje w wakacje ogrom wydarzeń kulturalnych dla małych i dużych. W programie imprez na lipiec i sierpień 2021 są m.in. pokazy kina plenerowego, kino samochodowe, cykl koncertów plenerowych czy zajęcia w Becekobusie dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście. Sprawdźcie wszystkie propozycje Bytomskiego Centrum Kultury.

BCKINO PLENEROWE 2021

W dniach 23 i 30 lipca oraz 6 i 13 sierpnia zapraszamy na BCKino plenerowe na Plac Karin Stanek przed Bytomskie Centrum Kultury, natomiast 13 i 20 sierpnia do Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 9 w Bytomiu.

23 lipca 2021r (piątek), godz. 21.15
FILM: OSTATNIA GÓRA
Akcja filmu rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugi najwyższy szczyt Ziemi, jedyny dotychczas niezdobyty zimą. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat.
MIEJSCE: Plac Karin Stanek 1 przed Bytomskim Centrum Kultury.

30 lipca 2021r (piątek), godz. 21.15
FILM: GRACE JONES, ŻYCIODAJNE ŚWIATŁO
Grace Jones to ikona popkultury lat 70. i 80. XX wieku, piosenkarka, aktorka modelka, symbol oryginalnego stylu i wyrafinowanego smaku oraz Nowego Jorku końca ubiegłego wieku.
MIEJSCE: Plac Karin Stanek 1 przed Bytomskim Centrum Kultury.

6 sierpnia 2021r (piątek), godz. 21.15
FILM: ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA
Opowieść o dwóch niezwykłych kobietach, które poznają się w ośrodku leczenia chorób psychicznych i wspólnie postanawiają z niego uciec.
MIEJSCE: Plac Karin Stanek 1 przed Bytomskim Centrum Kultury.

13 sierpnia 2021r (piątek), godz. 21.15
FILM: ZA JAKIE GRZECHY DOBRY BOŻE
Claude oraz Marie ciężko znoszą małżeństwa swoich trzech córek z mężczyznami
o odmiennym pochodzeniu i religii. Ostatnia nadzieja w najmłodszej latorośli, która oświadcza, że ma narzeczonego-katolika.
MIEJSCE: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Księdza Jerzego Popiełuszki 9, Bytom.

20 sierpnia 2021r (piątek), godz. 21.15
FILM: I ZNOWU ZGRZESZYLIŚMY DOBRY BOŻE
Komedia rodzinna, w której córki postanawiają wyprowadzić się z rodzinami poza Francję. Ich rodzice zrobią wszystko, by je powstrzymać.
MIEJSCE: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Księdza Jerzego Popiełuszki 9, Bytom.

Bilety w cenie 5 zł/os. do kupienia w kasie BECEKu na https://bilety.becek.pl/ oraz na
30 minut przed kinem plenerowym.

BCKINO SAMOCHODOWE Z ATRIUM PLEJADA

24 i 25 lipca (sobota-niedziela) oraz 31 lipca i 01 sierpnia (sobota-niedziela) zapraszamy na BCKino samochodowe, które odbędzie się na parkingu centrum handlowego Atrium Plejada (Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 25, Bytom).

24 lipca 2021r (sobota), godz. 21.15
FILM: SPÓDNICE W GÓRĘ
Szalone romanse, burzliwe rozstania, huśtawki nastrojów, przyjaźń, plotki. Francuskie kobiety są zmienne jak pogoda w Paryżu. Jedenaście kobiet, z których każda jest inna i każda, czego innego doświadczyła i o czym innym marzy. Tego wszystkiego zazdrości im perfekcyjna i pedantyczna Rose, która osiągnęła już szczyt korporacyjnych marzeń, ale po drodze zgubiła to, co najcenniejsze... kobiecość.
MIEJSCE: CH Atrium Plejada, Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 25, Bytom.

25 lipca 2021r (niedziela), godz. 21.15
FILM: STAND UP GIRL
Lila od dziecka marzyła, żeby zostać tancerką. Przyjechała do Paryża, ale szybko okazało się, że ta praca wygląda zupełnie inaczej, niż myślała.
MIEJSCE: CH Atrium Plejada, Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 25, Bytom.

31 lipca 2021r (sobota), godz. 21.15
FILM: BORG/MCENROE
Historia turnieju życia najwybitniejszych tenisistów wszechczasów. Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech, rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola.
MIEJSCE: CH Atrium Plejada, Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 25, Bytom.

1 sierpnia 2021r (niedziela), godz. 21.15
FILM: MAMY2MAMY
Mieszkające pod jednym dachem - różniące się jak ogień i woda - matka oraz córka w tym samym momencie zachodzą w ciążę.
MIEJSCE: CH Atrium Plejada, Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 25, Bytom.

Bilety: 10 zł/samochód do kupienia w kasie BECEKu na https://bilety.becek.pl/ oraz na
60 minut przed kinem samochodowym. Wjazd na parking od godz. 20:15.

LETNIE PARKOGRANIE 2021

Zapraszamy na letni cykl koncertów plenerowych, które odbędą się w niezwykłej scenerii okolic stawu północnego parku miejskiego im. F. Kachla w Bytomiu.

25.07.2021, godz. 17:00
„Ponad granicami” – włoska i polska liryka wokalna
Zawsze tęsknimy za wakacjami w ulubionych kurortach nadmorskich. Lipcowy koncert poprzez pieśni neapolitańskie przybliży nam włoskie klimaty i pozwoli w myślach zanurzyć się we wspomnieniach, tęsknotach, poczuć gorące, rozśpiewane wieczorne klimaty tamtych stron. O szerokich stepach polskich przypomną nam natomiast pieśni Moniuszki. Na zakończenie koncertu, na pamiątkę III Powstania Śląskiego, zostanie wykonana jedna z najbardziej popularnych pieśni patriotycznych "O mój rozmarynie". Wystąpią: Wiktor Jankowski – baryton, Mateusz Lasatowic – piano.
MIEJSCE: okolice stawu północnego parku miejskiego im. F. Kachla w Bytomiu (od ulicy Olimpijskiej).

01.08.2021, godz. 17:00
„W koszulach w kratę i w kapeluszach” baśniowy folk-rock „032 band”
„032 band” to Górnośląski baśniowy folk-rock. „032 band” stawia na melodię, tekst, opowieść. Charakterystyczne brzmienie zespołu jest wynikiem spotkania się wyjątkowych osobowości muzycznych pochodzących ze skrajnie różnych stylowo-muzycznych stron jak folk, rock, jazz, metal, muzyka ludowa, pop, poezja śpiewana. „032 band” jest kapelą z pomysłem, jasnym od samego początku. Grać zawsze melodyjnie, ale stylowo i na poziomie. Górnośląsko, ale "światowo" nie szlagrowo. "Z tej ziemi", tak jak ją znamy, ale i baśniowo "nie z tej ziemi". Regionalnie, ale uniwersalnie. Nie bać się poezji, ale wystrzegać się też nudy. Jak wielkie rockowe kapele, a czasem jak bardowie, bez prądu, za to z gitarą i skrzypcami. Grać "inaczej" ale odnosić się do wielkiej tradycji stylowego grania.
MIEJSCE: okolice stawu północnego parku miejskiego im. F. Kachla w Bytomiu (od ulicy Olimpijskiej).

08.08.2021, godz. 17:00
„Na ludowo” - Zespół Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka”
Zagra, zatańczy i zaśpiewa Zespół Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka”. Zespół pochodzi
z województwa świętokrzyskiego. Powstał w czerwcu 2005 roku. Początkowo była to niewielka grupa , która z czasem powiększyła się o ludzi kochających muzykę ludowa, folklor i tradycję. Piosenki i melodie grupa czerpie ze swoich środowisk gdzie mieszka - od babć, dziadków, rodziców i znajomych. Od samego początku, do chwili obecnej bardzo dużym wsparciem dla zespołu jest współpraca z Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. Zakres współpracy obejmuje ustalanie programu, choreografii, strojów i zgodności z tradycją regionu świętokrzyskiego. „Wierna rzeka” bierze udział w różnych imprezach kulturalnych na terenie gminy, powiatu, całego kraju, a także w Europie.
MIEJSCE: okolice stawu północnego parku miejskiego im. F. Kachla w Bytomiu (od ulicy Olimpijskiej).

15.08.2021, godz. 17:00
„Muzyka na wodzie” – koncert zespołu „Jania Band”
Zespól „Jania Band” występuje jako kwintet blaszany. Repertuar obejmuje muzykę
o tematyce skralnej jak i świeckiej. Wykonuje muzykę klasyczną, ale też nie stroni od popularnej muzyki rozrywkowej. Skład zespołu: Klaudiusz Jania – trąbka, Andrzej Frydko – trąbka, Kamil Gibowski – puzon, Joachim Jania – eufomium, Sebastian Franiel - tuba.

Od 16:30 – 18:00 odbędzie się „Wojewódzka rajza ze ślůnskům kulturům” – popularyzacja śląskiego rękodzieła, śląskiej kuchni i stroju rozbarsko-bytomskiego organizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Marszałka Województwa Śląskiego. RAJZA odwiedza na swojej drodze miejscowości w województwie śląskim. W trakcie trwania wydarzenia, uczestnicy mogą skorzystać z warsztatów rękodzielniczych oraz skosztować śląskich potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję.

22.08.2021, godz. 17:00
„Pieśni operowe i operetkowe na głos i fortepian”
Podczas koncertu zostaną zaprezentowane arie i duety znakomtych kompozytorów takich jak: J.Strauss, E.Kalman, Fr.Lechar, G.Verdi, G.Puccini. Wykonawcy: Gabriela Silva, Weronika Kowolik, Maria Barnaś, Minghen Du, Aleksander Kruczek, Oskar Silva, Joanna Steczek – fortepian.

29.08.2021, godz. 17:00
Koncert kameralny „Lorien Trio”
W programie utwory F. Chopina, G.Faure, C.Debussy'ego, F. Mendelssohna i A. Kaczmarek- Bialic. Wystąpią: Alicja Molitorys- flet, Aleksandra Batog- altówka, Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa.

Bilety: 5 zł/os. - miejsca siedzące - ograniczona strefa biletowa. Bilety do kupienia w kasie BECEKu na https://bilety.becek.pl/ oraz na 30 minut przed wydarzeniem.
ZAPRASZAMY DO BAŚKI
BAŚKA, czyli Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności zaprasza do swojego wnętrza Panie, dla których rozwój osobisty, pogłębianie zainteresowań oraz spotkanie
z drugim ciekawym człowiekiem, są radością dnia codziennego.

27 i 28 lipca o godz. 17.00 zapraszamy na porady dotyczące samobadania piersi prowadzone przez prezes Stowarzyszenia Amazonki Bytom Elżbietę Winczakiewicz.
29 lipca o godz. 17.00 spotykamy się na Baśkowej portretowej sesji zdjęciowej, którą zaaranżuje zawodowa fotograficzka Klaudia Cieplińska. Zapisy tel. 32/ 389 31 09 w.115; emial:baska@becek.pl
BECEKOBUS WYRUSZY OD 16 SIERPNIA!

Po raz 13. zapraszamy do BECEKOBUSa, który w dniach 16-27 sierpnia 2021 wyruszy po dzielnicach Bytomia proponując uczestnikom dobrą zabawę, możliwość rozwinięcia zdolności, rozbudzenia wyobraźni, a także poznania rówieśników mieszkających w innych częściach miasta. Na wszystkich czekać będzie niezapomniana przygoda podczas wakacyjnych warsztatów: mozaikowych, światłoczułych wokół fotografii, Akademii Młodego Rycerza oraz warsztatów tańców śląskich.

16-20 sierpnia, godz. 10.00-13.00, BECEK
Warsztaty Światłoczułe - podczas warsztatów dowiemy się jak kiedyś wyglądał proces wykonania portretu fotograficznego, jakie były aparaty i jaka kiedyś panowała moda. Następnie poznamy tajniki charakteryzacji i stylizacji potrzebne do uzyskania efektu „postarzenia” postaci. Odbędą się również zajęcia w ciemni fotograficznej, podczas których uczestnicy zapoznają się z podstawami pracy w ciemni oraz metodą cyjanotypii, pracy w atelier i fotografii mobilnej. Damy upust naszej wyobraźni i kreatywności. To będzie prawdziwa magia! Prowadzenie: Marta Chrobak. Liczba uczestników: 15 osób.

16-20 sierpnia, godz. 14.00-17.00, warsztaty wyjazdowe
Bydymy tańcować – interdyscyplinarne warsztaty tańców śląskich łączące naukę tańca, projekt plastyczny i zabawy z kartami pracy. Uczestnicy nauczą się tańców tradycyjnych, wykonają z dostępnych materiałów elementy stroju śląskiego. Warsztat zapoznana dzieci z dziedzictwem śląskiej kultury i tradycji, pozwoli też przyjemnie spędzić czas. Oprócz nauki tańca i śpiewu, dzieci podczas zabawy plastycznej poznają niezwykłą mowę symboli ukrytych w śląskim stroju. Na kartach pracy, które otrzymają pod koniec warsztatu, podsumują swoją wiedzę. Prowadzenie: Katarzyno Grysko – tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Liczba uczestników: 20 osób.

23-27 sierpnia, godz. 10.00-13.00, BECEK
Warsztaty mozaikowe – uczestnicy poznają technikę tworzenia mozaiki i wykonają wzory kwiatowe, wytworzone kwiaty zostaną własnoręcznie zamontowane na elementach małej architektury przy Beceku. Następnie wzór kwiatowy z filcu zostanie umieszczony na torbach, w programie też warsztaty tworzenia elementów z różnorodnych materiałów: szkła witrażowego, papieru, kamieni, plastiku. Prowadzenie: Magdalena Wichrowska - Pracownia Stalowe Anioły. Liczba uczestników: 15 osób.

23-27 sierpnia, godz. 14.00-17.00, warsztaty wyjazdowe
Akademia Młodego Rycerza - przeniesiemy się w czasie, poznamy sztukę walki na miecze i strzelania z łuków. Przybliżymy codzienne życie ludzi z czasów średniowiecza, dzięki teatralnemu odtwarzanie scenek sytuacyjnych. Całość oprawiona będzie opowiadaniami, legendami oraz anegdotami dotyczącymi życia rycerzy i giermków. Prowadzenie: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Leo-Corde. Liczba uczestników: 20 osób. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat. Bilety: 5 zł/ za jedne zajęcia. Sprzedaż biletów rozpocznie się od 28 lipca w kasie BECEKu oraz na https://bilety.becek.pl/
Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zadanie dofinansowano ze środków Gminy Bytom.

KONCERT KASI MOŚ 27 SIERPNIA!
27 SIERPNIA 2021, GODZ. 19:00, SALA TOTU, BECEK
MUZYCZNE WITRAŻE BYTOMIA – KONCERT KASI MOŚ W NOWYCH ARANŻACJACH UTWORÓW KARIN STANEK
A gdyby tak muzyka była jak witraż? Z różnie barwionych kawałków szkła pokazywała rozmaite odcienie, style, barwy i emocje. Tak stanie się wkrótce na niesamowitym koncercie KASI MOŚ, która zaprezentuje premierowo utwory Karin Stanek przygotowane na ten dzień w zupełnie nowych aranżacjach. Będzie muzycznie, wspomnieniowo, będzie pięknie. Karin Stanek gdzieś tam wysoko będzie się do nas uśmiechać i wspólnie śpiewać największe przeboje „Chłopiec z gitarą”, „Jedziemy autostopem”, „Malowana lala”. Na koncert zapraszamy 27 sierpnia o godz. 19:00 do sali ToTu.
Sprzedaż biletów na koncert - kasa BECEKu oraz na https://bilety.becek.pl/

BYTOMSKIE CENTRUM KULTURY ZAPRASZA NA BCKINO
SALA GLORIA

16-22.07 godz. 17.30 „Cudak” - dramat, Polska, 2021, reż. Anna Kazejak; obsada: Kazimierz Mazur, Andrzej Kłak, czas trwania: 82 min, (TVP – Kinoplex). Roman Cudakowski, dla przyjaciół Cudak, gra w kapeli na weselach i miejskich imprezach. W czasie okupacji muzykowi nie wiedzie się dobrze. Szansą na zarobek stają się wstępy w lokalu dla Niemców. Ci nie wyobrażają siebie jednak orkiestry bez skrzypka.

16-22.07 godz. 19.30 – „Żużel” – melodramat, Polska, 2020; reż.: Dorota Kędzierzawska; obsada: Tomasz Ziętek, Paweł Wilczak; (Kino Świat - Kinoplex). Mistrz motocyklowy Lowa jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru. Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma.

23-29.07, godz. 17.00 - „Raya i Ostatni Smok” - animowany, USA, reż. Don Hall, Carlos López Estrada; Marlon czas trwania: 114 min (Disney - Kinoplex). Film opowiada
o przygodach samotnej wojowniczki z fantastycznego królestwa Kumandra, która usiłuje odnaleźć ostatniego smoka, aby przywrócić światło i nadzieję w jej podupadłym świecie.

23-29.07 godz. 19.30 – „Żużel” – melodramat, Polska, 2020; reż.: Dorota Kędzierzawska; obsada: Tomasz Ziętek, Paweł Wilczak; (Kino Świat - Kinoplex). Mistrz motocyklowy Lowa jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru . Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma.

30.07-05.08 – godz. 17.30 – „Jak wywołałem byłą żonę” – komedia romantyczna, Wielka Brytania, 2020; reż.: Edward Hall; obsada: Judi Dench, Dan Stevens, czas trwania: 95 min. (M2 Films – Kinoplex). Ruth i Charles biorą udział w seansie spirytystycznym, w czasie którego przypadkowo zostaje przywołany duch byłej żony Charlesa. Od tej pory wszyscy muszą radzić sobie z zaskakującym miłosnym trójkątem.

30.07-05.08 – godz.19.30 - „DNA” - dramat Francja, Polska 2020, reż. Maiwenn; obsada: Fanny Ardant, Louis Garrel, czas trwania: 90 minut. (Best Film - Kinoplex). Neige regularnie odwiedza ukochanego dziadka w domu spokojnej starości. To on ją wychowywał i chronił przed toksyczną rodziną, w której od lat szaleje emocjonalna burza. Kiedy Emir umiera, wszystkie międzypokoleniowe nierozwiązane konflikty wracają z nową mocą i zmuszają Neige do zgłębienia swej tożsamości.

SALA KI-NOWA
16-22.07 godz. 19.00 - „Metamorfoza ptaków” - dokumentalny, Portugalia, 2020, reż.: Catarina Vasconcelos; obsada: Catarina Vasconcelos, czar trwania: 101 min. (SNH)
Opowieść będąca wędrówką przez losy trzech pokoleń, w centrum której znajduje się figura matki zapewniającej korzenie, ale i gałęzie, od których można się odbić, by odfrunąć.

23-29.07, godz. 19.00 - „Święta, święta i po świętach” - komediodramat, Brazylia/Francja, 2019, reż.: Sandra Kogut; obsada: Regina Casé, Rogério Fróes, czas trwania: 94 minuty (Aurora - Kinoplex) Dla pięćdziesięciokilkuletniej Mady nie ma rzeczy niemożliwych. To jedna z tych bohaterek, które potrafią wyjść obronną ręką z każdej, nawet najtrudniejszej opresji, a wszelkie problemy, jakie stają na jej drodze, zbywa niewinnym uśmiechem, za którym kryje się sprytny plan.

30.07-05.08 – 19.00 „Intruz” - thriller, Argentyna/Meksyk, 2020 reż.: Naatalia Meta; obsada: Erica Rivas, Nahuel Pérez Biscayart, czas trwania: 90 min. (Kinoplex-Aurora). Dla głównej bohaterki filmu argentyńskiej reżyserki Natalii Mety głos jest na wagę złota. Ines zarabia dubbingując filmy, a w wolnym czasie śpiewa w chórze. Psychiczna równowaga kobiety zaburzona zostaje przez niepokojące, trudne do zinterpretowania sny. Sytuacja znacznie się pogarsza podczas feralnego wydarzenia, do którego dochodzi w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Ines jest w rozsypce, a jakby tego było mało, głos zaczyna odmawiać jej posłuszeństwa.

Cena biletu - sala Gloria: 15 zł
Cena biletu - sala Ki-Nowa: 13 zł
Cena biletu Rodzina 3+: 8 zł (UWAGA! Te bilety obowiązują TYLKO w sali
Ki-Nowej)
Cena biletu Karta Seniora: 10 zł (UWAGA! Te bilety obowiązują TYLKO w sali
Ki-Nowej)

Wydarzenia odbywają się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń i przepisów sanitarnych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon