BPK inwestuje, lato sprzyja prowadzonym pracom

Tylko do końca tego roku Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne przeznaczy na inwestycje i remonty imponującą kwotę ponad 40 mln zł. Okres letni sprzyja prowadzonym pracom, które mogą wiązać się z przerwami w dostawie wody do domów, mieszkań i firm. Żeby odpowiednio przygotować się do przerwy, warto wiedzieć o niej wcześniej, a najlepszym źródłem wiedzy jest bezpłatny system powiadomień SMS. W 2021 r. Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne przeznaczy 5,1 mln zł na remonty i ponad 35,1 mln zł na inwestycje w infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną. Okres letni sprzyja prowadzonym pracom, które mogą wiązać się z przerwami w dostawie wody do domów, mieszkań i firm.

Byt pic 1

Gdzie szukać informacji

Przedsiębiorstwo uprzedza mieszkańców o planowanych pracach tradycyjnie – za pomocą wywieszanych ogłoszeń, na swojej stronie WWW, ale także za pośrednictwem systemu powiadomień SMS – tego samego, który informuje bytomian o awariach.

O przerwie dowiesz się pierwszy z SMS-a

– System SMS pozwala na informowanie subskrybentów – mieszkańców, wspólnot, spółdzielni itd. o przerwach w dostawie wody spowodowanych przez awarię lub planowany remont. Dzięki wysyłanym wiadomościom odbiorcy wiedzą także jak długo potrwa przerwa, a w przypadku długotrwałych awarii, gdzie znajdą punkty poboru wody lub cysternę – mówi Barbara Klimkiewicz specjalista w Dziale Sieci Wodociągowej BPK.

Jak zacząć korzystać z systemu powiadomień SMS

Aby otrzymywać informacje od BPK, należy wysłać SMS na numer: 664 071 064, podając w treści ulicę i numer domu (bez polskich znaków), na przykład: Strzelcow Bytomskich 23. W przypadku, kiedy odbiorca mieszka przy placu, w treści SMS-a należy dodać słowo „plac” (np. Plac Sikorskiego 20). Na jeden numer można otrzymywać informacje dotyczące różnych adresów, jednak każdy adres należy zgłosić osobnym SMS-em.

Rezygnacja z usługi SMS

Aby zrezygnować z usługi, należy z kolei wysłać pod ten sam numer SMS-a o treści zawierającej ulicę lub plac i numer domu z dopiskiem „rezygnuję z powiadamiania” (np. Plac Sikorskiego 20 – rezygnuje z powiadamiania).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon