Kolorowe przejście podziemne w Karbiu. Zobacz, jak świetnie wygląda

Tak powinny się prezentować wszystkie przejścia podziemne! Zamiast odrapanego, ciemnego korytarza - kolorowe przejście, w dodatku ze śląskimi akcentami. Tak wygląda przejście dla pieszych przy ul. Miechowickiej w Karbiu.

Na ścianach śląskie pejzaże - szyby kopalniane, kominy, koła zamachowe, budynki przemysłowe. Ale wcale nie w ponurych, szarych czy czarnych barwach, tylko kolorowe, pomarańczowe, fioletowe, czerwone, żółte. Do tego czerwone serce i symbol górnictwa - młot i pyrlik. Aż przyjemnie przechodzić tą drogą.

Tak wygląda podziemne przejście w Karbiu przy ul. Miechowickiej, za które w ramach projektu Zejdź w PodZiemie zabrali się aktywiści ze Stowarzyszenia Jarmark Kultury, konkretnie artyści Dean Tatoo i Bu. Nadali oni temu przejściu koloru, ozdabiając jego mury obrazami nawiązującymi do górniczego rodowodu miasta. To już drugi mural w Bytomiu, po ajnfarcie przy ul. Gliwickiej, zaproponowany przez Jarmark Kultury.

- Zarówno ten, jaki i nasze poprzednie projekty mają inspirować i zachęcać innych do kreatywnego spojrzenia na miejską przestrzeń. To także nasz wkład w działania na rzecz innego, kolorowego Bytomia - mówi Agnieszka Sikora ze Stowarzyszenia Jarmark Kultury.

Jak zaznaczają twórcy projektu, mural w Karbiu to także pozytywny przykład artystycznego malowania ścian zgodny z prawem i zasadami estetyki.

Projekt Zejdź w PodZiemie został dofinansowany w ramach konkursu na realizację zadań publicznych miasta Bytomia w dziedzinie kultury i turystyki.

Fot. Urząd Miejski

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony