Kolorowe przejście podziemne w Karbiu. Zobacz, jak świetnie wygląda

Tak powinny się prezentować wszystkie przejścia podziemne! Zamiast odrapanego, ciemnego korytarza - kolorowe przejście, w dodatku ze śląskimi akcentami. Tak wygląda przejście dla pieszych przy ul. Miechowickiej w Karbiu.

Na ścianach śląskie pejzaże - szyby kopalniane, kominy, koła zamachowe, budynki przemysłowe. Ale wcale nie w ponurych, szarych czy czarnych barwach, tylko kolorowe, pomarańczowe, fioletowe, czerwone, żółte. Do tego czerwone serce i symbol górnictwa - młot i pyrlik. Aż przyjemnie przechodzić tą drogą.

Tak wygląda podziemne przejście w Karbiu przy ul. Miechowickiej, za które w ramach projektu Zejdź w PodZiemie zabrali się aktywiści ze Stowarzyszenia Jarmark Kultury, konkretnie artyści Dean Tatoo i Bu. Nadali oni temu przejściu koloru, ozdabiając jego mury obrazami nawiązującymi do górniczego rodowodu miasta. To już drugi mural w Bytomiu, po ajnfarcie przy ul. Gliwickiej, zaproponowany przez Jarmark Kultury.

- Zarówno ten, jaki i nasze poprzednie projekty mają inspirować i zachęcać innych do kreatywnego spojrzenia na miejską przestrzeń. To także nasz wkład w działania na rzecz innego, kolorowego Bytomia - mówi Agnieszka Sikora ze Stowarzyszenia Jarmark Kultury.

Jak zaznaczają twórcy projektu, mural w Karbiu to także pozytywny przykład artystycznego malowania ścian zgodny z prawem i zasadami estetyki.

Projekt Zejdź w PodZiemie został dofinansowany w ramach konkursu na realizację zadań publicznych miasta Bytomia w dziedzinie kultury i turystyki.

Fot. Urząd Miejski

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon