Ostatnia prosta przed ligą. Polonia Bytom gotowa na walkę o awans?

Polonia Bytom rozegra jeszcze jeden sparing, ale najpoważniejsze testy przed startem III ligi już ma za sobą. W starciu z mocnymi zespołami niebiesko-czerwoni pokazali się z dobrej strony, co napawa optymizmem przed walką o awans.

Byt D4 N2210 kopia

Wiadomo już, że Polonia Bytom rozpocznie nowy sezon w III lidze od pojedynku z rezerwą Miedzi Legnica. To spotkanie zaplanowano na 8 sierpnia, więc do inauguracji pozostały już niespełna dwa tygodnie. Trener Kamil Rakoczy jeszcze raz przetestuje swój zespół przed walką o punkty, a rywalem będzie beniaminek IV ligi Góral Żywiec.

Najważniejsze jednak były dwa ostatnie sparingi. Najpierw bytomianie grali z naszpikowaną gwiazdami Wieczystą Kraków, a potem z II-ligowym Hutnikiem Kraków. Te spotkania pokazały, że Polonia jest w stanie konkurować z mocnymi rywalami, bo w obu przypadkach zremisowała 1:1.

Szczególnie drugie spotkanie napawa optymizmem. Były bowiem dobre momenty, dość sporo sytuacji bramkowych, a także solidna gra w defensywie.

- Cieszy, że potrafiliśmy z zespołem II-ligowym zremisować. Gra była bardzo fajna, bo potrafiliśmy długo utrzymać się przy piłce. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy wszystkich sytuacji, bo moglibyśmy ten mecz odwrócić na naszą korzyść - mówi w rozmowie z klubową telewizją Dawid Krzemień.

Teraz należy podtrzymać obecną formę i dopracować jeszcze ostatnie szczegóły. Nie jest tajemnicą, że celem na nowy sezon jest awans do II ligi. Na korzyść drużyny działa fakt, że w letniej przerwie dokonano niewielkich zmian w zespole i wszystko wskazuje na to, że kadra jest już zamknięta.

- Zostały dwa tygodnie do ligi, jesteśmy bardzo zadowoleni z okresu przygotowawczego, bo wszyscy świetnie się czujemy. Myślę, że jesteśmy przygotowani i zostały dwa tygodnie na doszlifowanie elementów, które jeszcze nie funkcjonowały - komentuje Krzemień.

fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polonia bytom enea basket poznan koszykowka

Jeszcze jedna szansa. Stawką derbów będzie awans

Bytomski5 polonistki

Hokeistki Polonii Bytom oddały tytuł

Bytomski4 kurdziel

Nowym trenerem Polonii został dotychczasowy...

Hokejowa porażka na Pułaskiego

Hokeiści przegrali

Bytomski2 kajzer rez

Andrzej Kajzer, dyrektor GKS Szombierek Bytom...

Bytomski2 psse bieg 2013 www

Będą biegać w parku