Mężczyzna potrącony przez pociąg na dworcu PKP w Bytomiu

Dzisiaj, w poniedziałek 26 lipca 2021, przed godz. 14 na dworcu PKP w Bytomiu wydarzył się wypadek. Pociąg potrącił mężczyznę.

Informację o wypadku na dworcu PKP w Bytomiu potwierdziła rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, asp. Anna Oczkiewicz. - Tak, w tym miejscu wydarzył się wypadek. Pociąg potrącił mężczyznę w wieku około 50 lat. Na miejscu znajdują się policjanci, którzy wykonują tam konieczne czynności - mówi oficer prasowa bytomskiej policji.

Na razie nie wiadomo, w jakim stanie znajduje się potrącony przez pociąg mężczyzna. Karetka przewiozła go do szpitala.

Dokładniejszych informacji udziela Katarzyna Głowacka z PKP PLK. - O godz. 13:45 pociąg relacji Lubliniec-Katowice poza przejściami i przejazdami na dworcu PKP w Bytomiu potrącił osobę. Ruch pociągów jest jednak utrzymany. Pociągi jeżdżą innymi torami przez stację Bytom - informuje Głowacka.

Pociąg, który potrącił mężczyznę, stoi obecnie na peronie 1.

W akcji brała również udział straż pożarna w Bytomiu. Strażacy tak relacjonują tę sytuację: O godz.13:48 przyjęto zgłoszenie o mężczyźnie, który znajduje się pod wagonem pociągu stojącego na peronie dworca kolejowego w Bytomiu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono zdarzenie. Otrzymano informację od pracowników kolei, że napięcie w trakcji zostało odłączone. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy przytomnemu mężczyźnie do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Następnie wyciągnięto poszkodowanego spod wagonu przy użyciu noszy typu deska i przetransportowano wspólnie z ZRM do karetki. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Fot. Magdalena Grabowska/bytomski.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon