Kolejny judoka ze Śląska już bez szans na medal w igrzyskach w Tokio

Judoka Piotr Kuczera (-90kg) 28 lipca 2021 roku chwilę po godzinie 4.30 stanął do walki z młodym Gruzińskim talentem Lashą Bekaurim. Niestety, walka zakończyła się dla Ślązaka z Rybnika niepomyślnie.

Byt kuczera

Już w pierwszej akcji Gruzinowi udało się zyskać przewagę techniką soto makikomi, rzucając naszego reprezentanta na waza-ari. Piotr Kuczera praktycznie od początku walki musiał gonić wynik, z rozpoczęciem każdej następnej akcji bez zastanowienia ruszał do ataku. Bekauri otrzymał jedną karę w ciągu walki, ale to niestety było zbyt mało, by mu zagrozić. Pomimo wielkiego zaangażowania i ducha walki, Kuczera musiał uznać wyższość przeciwnika po tym, jak wpadł w trzymanie.

Nasz judoka na co dzień trenuje w Rybniku, w klubie Kejza Team Rybnik, a jego trenerem klubowym jest Artur Kejza. Piotr zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów w 2016 roku w Kazaniu, gdzie w drodze na podium wygrał z grecką gwiazdą, Iliasem Iliadisem. Także na trzecim miejscu uplasował się na Mistrzostwach Świata i Europy juniorów w 2015 roku, a w Polsce od lat zdobywa medale w mistrzostwach kraju.

Nie był to łatwy przeciwnik

Lasha Bekauri mimo swojego młodego wieku (21 lat) ma już dwa medale z prestiżowego Pucharu Świata "Masters" w 2019 roku, złoty z chińskiego Qingdao i z tego roku brązowy z katarskiej Dohy. Co ciekawe jest 3-krotnym mistrzem świata, raz kadetów (do lat 18) i dwa razy juniorów (do lat 21), na MŚ seniorów nie miał jeszcze okazji startować, a dzisiaj jest już w półfinale Igrzysk Olimpijskich. Gruzin zajmuje obecnie 4. miejsce w rankingu światowym i olimpijskim.

Maria Sajdak ze srebnym medalem

Zawodniczka AZS AWF Katowice w wioślarstwie, Maria Sajdak 5 lat temu w Rio de Janeiro wywalczyla brązowy medal a dziś (28 lipca 2021 roku) do swojego dorobku dołożyła razem z trzema zawodniczkami ( Agnieszką Kobus-Zawojską, Katarzyną Zillmann i Martą Wieliczko) srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. Od Polek lepsze były dzisiaj tylko Chinki wyprzedzając nasze reprezentantki o trochę ponad 6 sekund. W finale Polki z czasem 6:11.36 na wodzie za sobą zostawiły kolejno Australię, Włochy, Niemcy i Holandię.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne medale polskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Fot. FB Piotr Kuczera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt pilki bramka polonia

Sprintem przez boiska: Nadzieja przełamała się...

Byt bieg rynek

Będą ganiać po parku

Byt kompleks sportowy olimpijska1

Ministerstwo nie da kasy na kompleks Polonii

Byt p1ai090qte1bt4119a1gjdnblltf5

Bytom szykuje się do Tour de Pologne

Byt sparing polonia bytom

II liga: ruszył casting na piłkarza Polonii

II liga: słabszy okres Polonii. Dwa mecze i...

Szombierki dogadały się z miastem. Drużyna w...