Tani smartwatch z GPS dla dziecka - jaki kupić?

Smartwatch dla dziecka może się wydawać zbytnią ekstrawagancją i niepotrzebnym wydatkiem. Nic bardziej mylnego - to urządzenie, które pomoże zadbać o jego bezpieczeństwo! Powala na to m.in. lokalizator GPS, przycisk SOS czy zdalny podsłuch.

Byt mm 3 glowne

Po co dziecku smartwatch?

Smartwatch dla dziecka to elektroniczny gadżet, ale bardzo przydatny. Łączy w sobie funkcje zegarka, opaski sportowej i telefonu. Można oczywiście sprawdzić godzinę, ustawić alarm czy zmierzyć czas stoperem, ale to potrafi zwykły zegarek. Można także monitorować aktywność fizyczną, jak przy użyciu opaski sportowej.

- Smartwatch oferuje coś więcej – służy także do wykonywania i odpierania połączeń telefonicznych i przeprowadzania wideorozmów. Jednak z punktu widzenia rodziców najważniejszych jest wbudowany w smartwatcha moduł GPS. Dzięki temu lokalizatorowi można zadbać o bezpieczeństwo dziecka – podkreśla Adam Wysocki - Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl.

GPS w zegarku, czyli bezpieczeństwo dziecka

Moduł GPS w smartwatchu dla dziecka to funkcja, która jest najistotniejsza dla rodziców. Dzięki temu opiekunowie zawsze wiedzą, gdzie znajduje się dziecko. Można także odtworzyć historię lokalizacji i prześledzić trasę jaką pokonało. Rodzice mogą również wyznaczyć teren na jakim może przebywać dziecko, a jeśli go opuści zegarek automatycznie wyśle powiadomienie. Z kolei jeżeli dziecko poczuje się zagrożone może użyć przycisku SOS, a wezwanie i lokalizacja po kliku sekundach będą widoczne na telefonie rodzica.

Tani smartwatch z GPS dla dziecka

Wiele przydatnych funkcjonalności w smartwatchu dla dziecka nie musi oznaczać wysokiej ceny zegarka.

- W sklepie MATRIXMEDIA.PL można znaleźć modele poniżej 500, a nawet poniżej 300 złotych. Wśród nich jest Garett Kids 4G, który umożliwia skuteczną lokalizację wraz z funkcją GEOogrodzenie i odtworzenie historii tras do 30 dni wstecz. Jest także opcja SOS, zdalny podsłuch oraz możliwość dyskretnego wykonania przez rodzica zdalnego zdjęcia wbudowanym w zegarku aparatem – tłumaczy Adam Wysocki - Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl.

mm 2

Garett Kids 4G pozwala także na rozmowy telefoniczne oraz wideorozmowy. Model przyjmuje karty SIM wszystkich sieci i ma wbudowany głośnik oraz mikrofon. Tańsza, choć tylko nieco mniej uboga, opcja to Garett Kids Play. Ten smartwatch wyposażony jest w potrójną technologię geolokalizacji (GPS + LBS + WiFi). Dzięki darmowej aplikacji na telefon można zlokalizować dziecko, a w przypadku jeżeli wyjdzie poza wyznaczony teren ten zegarek także prześle sygnał na telefon rodzica. Dziecko może także błyskawicznie wezwać pomoc, używając przycisku SOS. To oczywiście zegarek z telefonem, więc pozwala na stałą łączność z dzieckiem. Dzięki temu można także dyskretnie kontrolować głosy jego z otoczenia.

mm 1

Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatch z GPS dla dziecka?

Poza możliwościami, które w smartwatchu dla dziecka daje moduł GPS należy zwrócić uwagę także na inne rzeczy. Ważna jest przede wszystkim pojemność baterii, bo inteligentny zegarek to zaawansowane urządzenie, które zużywa dużo energii. Warto także zwrócić uwagę czy smartwatch jest wodoodporny, tak by podczas zabawy czy deszczowej pogody nie został uszkodzony. Kolejna rzecz to komfort użytkowania, bo noszony przez cały dzień zegarek musi być po prostu wygodny. No i oczywiście powinien się podobać dziecku, tak by chętnie go nosiło.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon