Rolkowisko już w budowie. Kiedy pojeździmy na rolkach w Bytomiu?

Właśnie rozpoczęła się budowa bytomskiego rolkowiska w sąsiedztwie nowego lodowiska. Choć nazwa na to nie wskazuje, to obiekt będzie służyć do uprawiania wielu zupełnie różnych sportów; od koszykówki po szachy...

Byt budowa rolkowiska

Wraz z początkiem lipca Ośrodek Sportu i Rekreacji przekazał plac budowy wykonawcy - konsorcjum firm Meritum Grupa Budowlana Sp z o.o. Sk i firmy Maciej Chowan - wyłonionemu w drodze przetargu. W ostatni poniedziałek na terenie przy ul. Pułaskiego rozpoczęły się prace ziemne. Robotnicy postawili tymczasowe ogrodzenie oraz przystąpili do zdzierania darni i palikowania, po czym zostanie wykonane przyłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej. W kolejnym etapie przewiduje się wykonanie przyłącza energetycznego i przygotowanie podbudowy obiektów. Później planowana jest budowa budynków dla zaplecza sanitarno-gospodarczego i położenie docelowych nawierzchni.

- Jestem przekonany, że to będzie kolejny ładny, ale przede wszystkim atrakcyjny obiekt sportowy - powiedział prezydent Mariusz Wołosz.

Tuż obok niedawno otwartego Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów powstanie tor do jazdy na rolkach, tartanowa bieżnia i boisko wielofunkcyjne o wymiarach 40x20 m, park do treningów street workout, stoły do pinponga i szachów, a także zaplecze sanitarno-gospodarcze. Całość będzie ogrodzona i oświetlona.

Koszt realizacji inwestycji wyniesie niecałe 3 miliony złotych. Środki na ten cel pochodzą z dofinansowania pozyskanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zakończenie prac ma nastąpić najpóźniej 30 listopada 2021 r.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szombierki bytom 4 liga

Niespodzianka w Szombierkach. Utrzymanie niemal pewne

Obraz 921

Czas napisać kolejną piękną historię

20220201130425 download

Zakłady bukmacherskie na Ligę Mistrzów. Zakład bez ryzyka!

Lodowisko w parku wieczorem

Znów poślizgamy się w parku Kachla

IMG 20210926 140502

Gwiazdy na lodowisku w Bytomiu. Wyjątkowy mecz

Byt DJI 0128

Polonia Bytom nadal w MHL, ale w końcu we...

Byt CHW0947

III liga. Pozostała walka o wicemistrzostwo....