Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz otrzymał wotum zaufania i absolutorium

Rada Miejska Bytomia udzieliła prezydentowi miasta Mariuszowi Wołoszowi wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok. Tegoroczny raport o stanie miasta jest nietypowy, ponieważ w znacznej części podsumowuje walkę gminy ze skutkami pandemii koronawirusa.

Byt mariusz wolosz prezydent bytoma otrzymal votum zaufania

Ten rok pokazał, że wspólna praca łączy. My w Bytomiu jesteśmy jakimś ewenementem, ponieważ zarówno i radni Platformy i radni PiS-u razem współdziałają dla dobra miasta – mówi Mariusz Janas, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu. – Nie mogło być inaczej, żeby tych działań nie zauważyli mieszkańcy, którzy nam dziękują za to, że kolejne drogi są zrobione, że wiele dobrego się dzieje w Bytomiu. I w tym wypadku też radni podjęli taką decyzję, że należy udzielić absolutorium, dać wotum zaufania prezydentowi, bo ten ciężki rok przeszliśmy z ponad miliardowym wykonaniem budżetu – dodaje.

Bytom. Mariusz Wołosz otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium

Raport o stanie miasta w dużej części podsumowuje działania, jakie gmina podjęła w walce z negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa. Znajdują się w nim także informacje na temat przeprowadzonych inwestycji, stanu finansowego miasta czy działań w zakresie kultury i sportu.

To był bardzo trudny rok i bardzo trudny czas. Ten trudny czas trwa, bo skutki pandemii, szczególnie te finansowe, są odczuwalne nadal. Ale oczywiście ta decyzja cieszy – przyznaje Mariusz Wołosz. – Jest to potwierdzenie dobrej współpracy na linii prezydent - Rada Miejska, no i wszyscy nasi współpracownicy i samorządowcy. Jestem z tego bardzo zadowolony. To pokazuje, że miniony rok został oceniony dobrze – dodaje.

To był pierwszy w historii Bytomia budżet, który wyniósł ponad miliard złotych. Mimo niespodziewanych wydatków związanych z pandemią rok 2020 został zamknięty z mniejszym deficytem niż planowano. Pozytywną opinię w sprawie sprawozdania wydała także Regionalna Izba Obrachunkowa.

Cieszy to, że nie zatrzymaliśmy się, że jednak poziom inwestycji jest na bardzo wysokim poziomie. Przypomnę, że od 2 do 3 lat tak naprawdę ponad 100 mln złotych przeznaczamy w budżecie miasta na realizację różnych inwestycji w Bytomiu - lodowisko, rolkowisko, bazę sportowo rekreacyjną, ale też od kilku lat na remonty dróg – Michał Staniszewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu.

fot. UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon