Niebezpieczne odpady w Łagiewnikach zostaną usunięte. Jest przetarg

Byt szyby rycerskie bytom

Bytom ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy, który usunie niebezpieczne odpady w Łagiewnikach. Jest ich ponad 360 ton!

Niebezpieczne odpady w Łagiewnikach znajdują się przy ul. Szyby Rycerskie 8 w Bytomiu-Łagiewnikach. Miasto ogłosiło dzisiaj, 30 lipca postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie którego wyłoniony zostanie wykonawca, mający usunąć i zutylizować odpady sklasyfikowane jako niebezpieczne i inne niż niebezpieczne.

Jak podaje Urząd Miejski w Bytomiu, wykonawca będzie miał od dnia podpisania umowy, 60 dni.

– Dla tego terenu nigdy nie było wydanej decyzji dotyczącej gospodarowania odpadami. Ujawnione odpady w Łagiewnikach stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Do usunięcia pół tysiąca pojemników, beczek i puszek

Przypomnijmy, że niebezpieczne odpady przy ul. Szyby Rycerskie 8 w Łagiewnikach zostały odkryte podczas kontroli w grudniu 2018 roku. Na działce znajduje się około pół tysiąca pojemników, beczek i puszek, w których znajdują się między innymi: odpady z produkcji, przygotowania, obrotu i stosowania barwników, tłuszczów, farmaceutyków, farb, lakierów, farb drukarskich oraz rozpuszczalników, chłodziw oraz oleje odpadowe i ciekłe.

Na realizację tego zadania nasze miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 3 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

fot. UM Bytom 

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt most bytom

Mostek nad Stawem Łabędzim przeszedł naprawę. Park...

Byt bytom siemianowicka1

Pierwsi lokatorzy w dawnym hotelu robotniczym przy ul....

Byt 09878

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych 2020 – w tym roku...

Byt stowarzyszenie rozbark

Gdzie powstanie Izba Pamięci Rozbarku? Stowarzyszenie...

Byt 22

Zamów i czekaj na kuriera. Kolejna sieć w Bytomiu...

Byt morze

Chcesz poznać związki Bytomia z morzem? Przyjdź w sobotę...

Byt marszalkowski budzet

Projekty z Bytomia w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim