Niebezpieczne odpady w Łagiewnikach zostaną usunięte. Jest przetarg

Bytom ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy, który usunie niebezpieczne odpady w Łagiewnikach. Jest ich ponad 360 ton!

Byt szyby rycerskie bytom

Niebezpieczne odpady w Łagiewnikach znajdują się przy ul. Szyby Rycerskie 8 w Bytomiu-Łagiewnikach. Miasto ogłosiło dzisiaj, 30 lipca postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie którego wyłoniony zostanie wykonawca, mający usunąć i zutylizować odpady sklasyfikowane jako niebezpieczne i inne niż niebezpieczne.

Jak podaje Urząd Miejski w Bytomiu, wykonawca będzie miał od dnia podpisania umowy, 60 dni.

– Dla tego terenu nigdy nie było wydanej decyzji dotyczącej gospodarowania odpadami. Ujawnione odpady w Łagiewnikach stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Do usunięcia pół tysiąca pojemników, beczek i puszek

Przypomnijmy, że niebezpieczne odpady przy ul. Szyby Rycerskie 8 w Łagiewnikach zostały odkryte podczas kontroli w grudniu 2018 roku. Na działce znajduje się około pół tysiąca pojemników, beczek i puszek, w których znajdują się między innymi: odpady z produkcji, przygotowania, obrotu i stosowania barwników, tłuszczów, farmaceutyków, farb, lakierów, farb drukarskich oraz rozpuszczalników, chłodziw oraz oleje odpadowe i ciekłe.

Na realizację tego zadania nasze miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 3 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt kwk rozbark bytom centrum wspinaczkowe i silowe

Na Rozbarku powstaje największa ściana...

Byt D4 N0259 kopia

Ścianka wspinaczkowa i siłownia w budynku...

Byt 01michal bieda

Wiceprezydent Bytomia apeluje, by oddawać osocze

Byt bytom parkingi

Powiększy się Strefa Płatnego Parkowania w Bytomiu

Byt bytom i rozbark

Pomoc dla przedsiębiorców w czasach epidemii...

Byt marszalkowski budzet

Projekty z Bytomia w Marszałkowskim Budżecie...

Bytomski4 basen kryty

Bytom wygrał w sądzie z firmą remontującą basen