Do restauracji na Szombierkach wkroczył sanepid. Doszło do rękoczynów

Mężczyzna nie mógł znieść kontroli sanepidu w restauracji na Szombierkach. Próbował siłą wyprosić inspektorów z lokalu! Doszło do rękoczynów. Teraz odpowie przed sądem.

Byt restauracja sanepid kontrola


Inspekcje sanepidu dla żadnej restauracji nie są przyjemne, ale takie zachowanie to przesada. 43-latek nie mógł się pogodzić z faktem, że w jednej restauracji w Szombierkach odbywała się kontrola sanepidu i zaczął grozić inspektorom. Doszło nawet do rękoczynów.

Mężczyzna zaczął wypraszać panie z sanepidu, był agresywny, doszło do przepychanek – wyjaśnia nam asp. Anna Oczkiewicz. 43-latek szarpiąc i wypychając pracownicę sanepidu, chciał uniemożliwić dokończenia przeprowadzanej inspekcji. Policjanci zatrzymali agresora, a kontrola została przeprowadzona do końca.

To była standardowa kontrola

Ostatnio lokale gastronomiczne, przez zakaz otwierania restauracji, który był spowodowany obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, prowadziły zaciętą walkę z sanepidem. Inspektorzy w asyście policji nakładali na właścicieli lokali kolosalne mandaty. Teraz restauracje, zachowując zasady sanitarne, mogą normalnie przyjmować swoich gości. W tym przypadku inspektorzy sanitarni sprawdzali lokal gastronomiczny pod względem czystości i przestrzegania higieny, a także przechowywania i sprzedaży żywności. Kontrola prowadzona była zgodnie z ustawowymi zadaniami z zakresu zdrowia publicznego.

Mężczyzna nie był właścicielem restauracji

Agresywny 43-latek nie był właścicielem ani współwłaścicielem restauracji, tym bardziej dziwi jego zachowanie. Wobec zatrzymanego mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny, a Sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Ponieważ pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej są funkcjonariuszami publicznymi, a mężczyzna naruszył ich nietykalność cielesną, grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3 (artykuł 222 paragraf 1 Kodeksu Karnego).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Byt sw katarzyna bytom

Pociągi nie pojadą. Komunikacja zastępcza na...

Byt bytom trasy rowerowe

Nowe oznakowanie na bytomskich trasach rowerowych

Byt 1nasadzeniabytom

Nowe drzewa w mieście

Byt poszukiwania zaginionego biegacza

Zaginął maratończyk z Bytomia. Rusza akcja...

Bytomski4 bytom sa

Bytomia już nie ma w Bytomiu

Bytomski4 1381474777

Fortum i Fundacją Ulica dla dzieci