Do restauracji na Szombierkach wkroczył sanepid. Doszło do rękoczynów

Mężczyzna nie mógł znieść kontroli sanepidu w restauracji na Szombierkach. Próbował siłą wyprosić inspektorów z lokalu! Doszło do rękoczynów. Teraz odpowie przed sądem.

Byt restauracja sanepid kontrola


Inspekcje sanepidu dla żadnej restauracji nie są przyjemne, ale takie zachowanie to przesada. 43-latek nie mógł się pogodzić z faktem, że w jednej restauracji w Szombierkach odbywała się kontrola sanepidu i zaczął grozić inspektorom. Doszło nawet do rękoczynów.

Mężczyzna zaczął wypraszać panie z sanepidu, był agresywny, doszło do przepychanek – wyjaśnia nam asp. Anna Oczkiewicz. 43-latek szarpiąc i wypychając pracownicę sanepidu, chciał uniemożliwić dokończenia przeprowadzanej inspekcji. Policjanci zatrzymali agresora, a kontrola została przeprowadzona do końca.

To była standardowa kontrola

Ostatnio lokale gastronomiczne, przez zakaz otwierania restauracji, który był spowodowany obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, prowadziły zaciętą walkę z sanepidem. Inspektorzy w asyście policji nakładali na właścicieli lokali kolosalne mandaty. Teraz restauracje, zachowując zasady sanitarne, mogą normalnie przyjmować swoich gości. W tym przypadku inspektorzy sanitarni sprawdzali lokal gastronomiczny pod względem czystości i przestrzegania higieny, a także przechowywania i sprzedaży żywności. Kontrola prowadzona była zgodnie z ustawowymi zadaniami z zakresu zdrowia publicznego.

Mężczyzna nie był właścicielem restauracji

Agresywny 43-latek nie był właścicielem ani współwłaścicielem restauracji, tym bardziej dziwi jego zachowanie. Wobec zatrzymanego mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny, a Sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Ponieważ pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej są funkcjonariuszami publicznymi, a mężczyzna naruszył ich nietykalność cielesną, grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3 (artykuł 222 paragraf 1 Kodeksu Karnego).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt razem

Razem od 50 lat. Kilkanaście par z Bytomia...

Byt misie1

Lew, niedźwiedź i stado małp? Pierwszy ogród...

Byt stowarzyszenie rozbark

Gdzie powstanie Izba Pamięci Rozbarku?...

Bytomski5 1393225504

1 marca, Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Bytomski4 piniondze

Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego

Bytomski4 1389175450

Mamy Bytomiankę Zimy