Do restauracji na Szombierkach wkroczył sanepid. Doszło do rękoczynów

Mężczyzna nie mógł znieść kontroli sanepidu w restauracji na Szombierkach. Próbował siłą wyprosić inspektorów z lokalu! Doszło do rękoczynów. Teraz odpowie przed sądem.

Byt restauracja sanepid kontrola


Inspekcje sanepidu dla żadnej restauracji nie są przyjemne, ale takie zachowanie to przesada. 43-latek nie mógł się pogodzić z faktem, że w jednej restauracji w Szombierkach odbywała się kontrola sanepidu i zaczął grozić inspektorom. Doszło nawet do rękoczynów.

Mężczyzna zaczął wypraszać panie z sanepidu, był agresywny, doszło do przepychanek – wyjaśnia nam asp. Anna Oczkiewicz. 43-latek szarpiąc i wypychając pracownicę sanepidu, chciał uniemożliwić dokończenia przeprowadzanej inspekcji. Policjanci zatrzymali agresora, a kontrola została przeprowadzona do końca.

To była standardowa kontrola

Ostatnio lokale gastronomiczne, przez zakaz otwierania restauracji, który był spowodowany obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, prowadziły zaciętą walkę z sanepidem. Inspektorzy w asyście policji nakładali na właścicieli lokali kolosalne mandaty. Teraz restauracje, zachowując zasady sanitarne, mogą normalnie przyjmować swoich gości. W tym przypadku inspektorzy sanitarni sprawdzali lokal gastronomiczny pod względem czystości i przestrzegania higieny, a także przechowywania i sprzedaży żywności. Kontrola prowadzona była zgodnie z ustawowymi zadaniami z zakresu zdrowia publicznego.

Mężczyzna nie był właścicielem restauracji

Agresywny 43-latek nie był właścicielem ani współwłaścicielem restauracji, tym bardziej dziwi jego zachowanie. Wobec zatrzymanego mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny, a Sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Ponieważ pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej są funkcjonariuszami publicznymi, a mężczyzna naruszył ich nietykalność cielesną, grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3 (artykuł 222 paragraf 1 Kodeksu Karnego).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt bytom plac zabaw

Plac zabaw i siłownia pod chmurką na Stroszku...

Byt schron przy ul spacerowej

Kolejne śląskie schrony wpisane do rejestru...

Byt most bytom

Mostek nad Stawem Łabędzim przeszedł naprawę....

Byt szczepienie

Punkty szczepień przeciw COVID-19 w Bytomiu

Byt 03poli

Nowy radiowóz bytomskich policjantów

Bytomski5 tramwajdomiechowic google

Tramwaju do Miechowic nie będzie?

Bytomski5 1960069 465449916915782 1104509460 n

Rusza nabór elektroniczny do przedszkoli