Paliło się w Hucie Zygmunt. 46 strażaków gasiło pożar

Ogromny pożar w Hucie Zygmunt w Łagiewnikach. W piątek bytomscy strażacy otrzymali zgłoszenie o palącym się oleju na jednej z hal. Na miejscu pracowało 14 zastępów straży pożarnej. Na szczęście pożar udało się opanować.

Byt pozar huta zygmunt

Jak podaje nam mł.asp. Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Hucie Zygmunt o godz. 19.18.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdziliśmy, że w jednej z dużych hal pali się zbiornik, w którym gromadzony jest olej – wyjaśnia.

Zapłonowi uległo sześć metrów sześciennych oleju. Na miejsc pracowało 14 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Z pożarem walczyło w sumie 46 strażaków.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru. Podaliśmy cztery prądy gaśnicze, w tym trzy prądy piany ciężkiej, która potrafi ugasić tego typu pożar. Wykonaliśmy pomiary, nie stwierdziliśmy żadnego zagrożenia – relacjonuje nam mł.asp. Wojciech Krawczyk.

Na szczęście w hali nikogo nie było. Przed przybyciem strażaków ewakuowała się jedna osoba, która nie skarżyła się na dolegliwości. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt pozar

Pożar przy pl. Klasztornym w Bytomiu

Pozar pustostanu bytom Pasteura 1

Nocny pożar pustostanu w Bytomiu. 8 zastępów go gasiło

Pożar Piłsudskiego Bytom

Pożar mieszkania w centrum Bytomia 17 stycznia

Pożar w domu jednorodzinnym przy ul. Północnej w Bytomiu

Pożar budynku przy ul. Północnej. Jedna osoba poszkodowana

Pożar przy ul. Żeromskiego

Tragiczny pożar przy ul. Żeromskiego. Nie żyje jedna osoba

Byt pozar swietochlowicka

Pożar w Łagiewnikach. Jest ofiara

Bytomski5 39 226485

Zmarła 14-latka poparzona w pożarze przy Witczaka