Jak nie teraz, to kiedy? Polonia Bytom zaczyna nowy sezon! (skarb kibica)

Lato może nie obfitowało w głośne transfery, ale nie ma powodów do obaw. Polonia Bytom zatrzymała większość graczy, którzy w poprzednim sezonie wywalczyli wicemistrzostwo III ligi. Sparingi pokazały, że Polonia Bytom będzie jednym z głównych kandydatów do awansu.

Byt D4 N9959 kopia

Polonia Bytom dwa razy z rzędu kończyła rozgrywki III ligi na drugim miejscu, ale to niestety nie dawało upragnionego awansu na szczebel centralny. W klubie wprawdzie nie ma presji, aby promocję do wyższej ligi wywalczyć za wszelką cenę, ale chyba przyszedł najwyższy czas, aby w końcu wykonać kolejny krok. Szczególnie że niebawem ruszy budowa obiektu, który będzie spełniać II-ligowe wymogi.

Letni okres przygotowawczy był bardzo krótki, więc każdy dzień był niezwykle cenny. Na szczęście nie było kadrowej rewolucji, co dobrze zwiastuje przed startem rozgrywek. Największą stratą jest odejście Filipa Żagla do Ruchu Chorzów. W zespole nie będzie już także doświadczonego Marcina Lachowskiego, który jednak już w minionym sezonie odgrywał coraz mniejszą rolę.

Drużynę wzmocniło trzech graczy. To Marek Krotofil, Konrad Andrzejczak i Daniel Iwanek. Największym sukcesem jest jednak zatrzymanie graczy, którzy w ostatnich miesiącach grali pod wodzą Kamila Rakoczego.

Stabilizacja sprawiła, że w sparingach Polonia Bytom nie doznała żadnej porażki. Były trzy zwycięstwa i dwa remisy, a niebiesko-czerwoni łącznie strzelili 19 bramek, tracąc jedynie pięć. Oby jeszcze lepiej było w rozgrywkach ligowych.

Pierwszym przeciwnikiem będzie rezerwa Miedzi Legnica. Pierwszy poważny test jednak czeka bytomian w trzeciej kolejce, kiedy to zagrają na wyjeździe z LKS-em Goczałkowice. To jeden z głównych konkurentów Polonii w walce o awans. Groźna będzie także Ślęza Wrocław, czy Gwarek Tarnowskie Góry.

POLONIA BYTOM - SKARB KIBICA JESIEŃ 2021

SPARINGI

LKS Bełk - 5:0 (Ochwat - dwie, Celuch, Płonka, Krzemień)
Szczakowianka Jaworzno - 6:2 (Jaworski - dwie, Stefański - dwie, Celuch, Płonka)
Wieczysta Kraków - 1:1 (Damian Celuch - Jakub Bąk)
Hutnik Kraków - 1:1 (Krotofil - Zawadzki)
Góral Żywiec - 6:1 (Stefański - dwie, Celuch - dwie, Ochwat, Lachowski - Pieterwas)

TRANSFERY

Do klubu: Marek Krotofil (ROW 1964 Rybnik), Konrad Andrzejczak (Stal Brzeg), Daniel Iwanek (Rekord Bielsko-Biała).
Z klubu: Filip Żagiel, Marcin Lachowski, Wojciech Mróz, Leon Fulianty, Kajetan Frankowski, Kacper Czajkowski, Patryk Krążyński, Kamil Skrzypiński, Robert Chwastek, Dawid Gargasz.

KADRA

Bramkarze: Dominik Brzozowski, Krzysztof Kamiński, Szymon Gniełka.
Obrońcy: Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz, Kordian Górka, Jakub Belica, Dominik Budzik, Jan Gawkowski, Krzysztof Hałgas, Marek Krotofil, Miłosz Pryga, Kamil Wójcik.
Pomocnicy: Konrad Andrzejczak, Jacek Wuwer, Jakub Wróbel, Mateusz Anklewicz, Daniel Iwanek, Dominik Konieczny, Dawid Krzemień, Sebastian Pączko, Michał Płonka, Łukasz Piontek, Patryk Stefański.
Napastnicy: Damian Celuch, Grzegorz Ochwat.
Trener: Kamil Rakoczy.
Uwaga: okno transferowe wciąż jest otwarte i z tego powodu możliwe są ruchy kadrowe w drużynie.

TERMINARZ LIGOWY 2021

8.08 - Miedź II Legnica (wyjazd)
14.08 - Warta Gorzów Wielkopolski (dom)
18.08 - LKS Goczałkowice-Zdrój (w)
21.08 - Carina Gubin (d)
28.08 - Górnik II Zabrze (w)
4.09 - Karkonosze Jelenia Góra (d)
8.09 - Stal Brzeg (w)
11.09 - Zagłębie II Lubin (d)
18.09 - Rekord Bielsko-Biała (w)
25.09 - Lechia Zielona Góra (d)
2.10 - Gwarek Tarnowskie Góry (w)
9.10 - Pniówek Pawłowice (d)
16.10 - MKS Kluczbork (w)
23.10 - Ślęza Wrocław (d)
30.10 - Foto-Higiena Gać (w)
6.11 - Piast Żmigród (w)
13.11 - Odra Wodzisław Śląski (d)
20.11 - Miedź II Legnica (d)

fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon