Dzieci będą uczyć się obrony przed pedofilami

To już pewne. Dzieci w Bytomiu będą się uczyć w szkołach jak wystrzegać się pedofilów. To pomysł bytomskich radnych, którzy chcieli wdrożyć akcję edukacyjną Bytom – Stop Pedofilii.

Byt bytom stop pedofili

Przypomnijmy, że do Urzędu Miejskiego w Bytomiu wpłynęła interpelacja radnych Grzegorza Nowaka, Michała Misiaszka i Macieja Gajosa, w sprawie wdrożenia akcji Miasta Bytom - stop pedofilii. Miałaby być skierowana do dzieci i młodzieży bytomskich przedszkoli i szkół.

Proponujemy przeprowadzenie cyklu prelekcji i pogawędek instruktażowych podnoszących świadomość dzieci i młodzieży w celu minimalizacji skutków ze-tknięcia się z ludźmi o skłonnościach pedofilskich, jak i innych niepożądanych sytuacji stanowiących śmiertelne zagrożenie dla nieletnich – czytamy w piśmie.

Autorzy interpelacji chcieliby, aby zajęcia odbywały się cykliczne i na stałe zagościły w bytomskich placówkach, „jako element edukacji i przysposobienia do życia w społeczeństwie”.

Powyższe działania są podyktowane troską i dbałością o bezpieczeństwo „na-szych dzieci” w świetle ostatnio zaistniałych tragicznych zdarzeń mających miejsce na terenie województwa śląskiego – argumentują radni.

Dzieci będą uczyć się obrony przed pedofilami

Wygląda na to, że dzieci w roku szkolnym 2021/2022 będą miały zajęcia, na których nauczą się jak bronić się przed pedofilami. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz odpowiedział na pismo radnych pozytywnie.

Chciałbym przede wszystkim podziękować za poruszenie tak ważnego tematu, jakim jest troska o bezpieczeństwo bytomskich dzieci i młodzieży. Kierując się ich dobrem jestem zainteresowany i popieram tego rodzaju przedsięwzięcie – czytamy w piśmie.

Zapowiedział także, że miasto podejmie działania we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu oraz innymi organami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w naszym mieście w celu podniesienia świadomości dzieci i młodzieży w niepożądanych sytuacjach stanowiących zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

fot. Andrew Ebrahim on Unsplash

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon