Protest o wolne media w Bytomiu. Sprawdź kiedy

Miasta w całej Polsce zadeklarowały organizację protestów w obronie wolnych mediów. Manifestacje mają odbyć się także w Bytomiu.

Byt bytom protest

Komitet Obrony Demokracji, na dzień przed planowaną debatą w Sejmie o lex TVN, zapowiedział protesty w obronie wolnych mediów. Mają się odbyć także w Bytomiu.

W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny" – stajemy razem - by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce. Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska!czytamy na stronie wydarzenia.

Protest w obronie wolnych mediów w Bytomiu – Kiedy? Gdzie?

Organizatorami protestu o wolne media w Bytomiu jest KOD-Śląskie. Manifestację zaplanowano, tak jak we wszystkich miastach w Polsce, na 10 sierpnia. Demonstracja odbędzie się o godzinie 18 na bytomskim rynku.(Wydarzenie na FB TUTAJ)

Walka o TVN

Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość chce uniemożliwić znanej stacji telewizyjnej TVN uzyskanie koncesji na rozpowszechnianie swoich kanałów, szczególnie TVN24. Po wprowadzonych zmianach, żeby TVN mogło nadawać, stacja musiałaby zdobyć zbyć 51 proc. udziałów polskiej firmie lub spółce z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Krajową Radę Radiofonii i Telewizji jak dotąd nie przedłużyła koncesji TVN 24, która wygasa 26 września.

Relacja LIVE z protestu będzie dostępna na fanpage'u bytomski.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon