Sklepy w pasażu nie mają obrotów. Wszystko przez zamknięcie TESCO

Chociaż TESCO jest przeszłością, w budynku po markecie dalej funkcjonuje pasaż. Część sklepów splajtowała, część przeniosła się do innych galerii handlowych. Tylko niektóre są otwarte i nadal czekają na klientów.

O klientów walczą jeszcze restauracja HA-LONG, sklep zoologiczny MEDUZA, IMMEDIO, Poczta Polska i Apteka Dbam o zdrowie.

Zawsze w wakacje jest mniej ludzi, bo to wyjeżdżają na urlopy i to jest normalne, ale oprócz tego klientów jest mniej niż zwykle przez TESCO, które się zamknęło – przyznaje jeden z farmaceutów.

Obroty zdecydowanie spadły – mówi nam jedna ze sprzedawczyń. – Kiedyś klienci, którzy robili zakupy w TESCO przychodzili do nas. Teraz możemy tylko liczyć na robotników i pojedynczych klientów z OBI. Nie każdy jednak wie, że jesteśmy dalej otwarci – dodaje.

Niektóre sklepy nie przetrwały zamknięcia TESCO

Wiele sklepów nie przetrwało zamknięcia TESCO. Nie ma już ciastkarni „IZA” oraz sklepu SEQUENCE. Dwa przeniosły się do innych lokalizacji. Od razu przy wejściu widnieje duży plakat po byłej siedzibie Liquider Store.

Od dnia 21.06.21 Sklep został przeniesiony do galerii Agora Bytom Poziom 0, zaraz przy głównym wyjściu obok informacji – czytamy na plakacie.

Przeniosło się także biuro podróży WAKACJE.PL. Teraz w miejscu ich dawnej lokalizacji wisi tylko kartka z informacją o innej siedzibie.

Zainteresowanych podróżami serdecznie zapraszamy do naszego biura podróży wakacje.pl, które mieści się w centrum handlowym M1 Bytom ul. Strzelców Bytomskich 96 w godzinach od 10:00 do 20:00 – czytamy na plakacie.

Sklepy, które postanowiły zostać i walczyć o swoje, próbują zachęcić klientów na różne sposoby. Drzwi do budynku obklejone są plakatami „JESTEŚMY OTWARCI”. Czy to wystarczy?

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt IMG 0868

To już koniec Tesco w Bytomiu. Ostatnia szansa...

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...