ALERT RCB. Dzisiaj mają wystąpić intensywne opady deszczu

Mieszkańcy woj. Śląskiego,w tym również Bytomia, otrzymują ALERT RCB. Dzisiaj mają wystąpić intensywne opady deszczu.

Byt deszczyk

Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują w pasie od wschodniej części woj. dolnośląskiego, woj. opolskiego, śląskiego i zachodniej połowy woj. małopolskiego po woj. świętokrzyskie, łódzkie, północne i środkowe powiaty woj. lubelskiego oraz południową i centralną część woj. mazowieckiego.

Cały Śląsk objęty jest ostrzeżeniem II stopnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów w Bytomiu wynosi aż 90 proc. Na razie jest spokojnie. Straż Pożarna w Bytomiu nie miała wczoraj w nocy i dzisiaj żadnych interwencji związanych z ulewami. Miejmy nadzieję, że nie jest to "cisza przed burzą".

Nie mieliśmy dotychczas żadnych interwencji, związanych z podtopieniami – mówi nam mł.asp. Wojciech Krawczyk z Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu – Póki co jest spokojnie – dodaje.

I oby tak zostało. Instytut Meteorologiczny przewiduje jednak, że będzie inaczej. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadów od 40 mm do 60 mm, miejscami do 80 mm. Instytut Metrologiczny zastrzega, że ostrzeżenia mogą być aktualizowane na bieżąco. Wstępnie opady deszczu mają występować do jutra, 6 sierpnia do godz. 9.00.

ALERT RCB

W związku z prognozą pogody wystosowano także alert RCB. Obowiązuje nie tylko na terenie woj. śląskiego

Uwaga! Dziś 5.08 intensywne opady deszczu. Możliwe gwałtowne wezbrania rzek. Przygotuj się na ew. podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon