Cały Śląsk zalało, a Bytomia nie. Tym razem strażacy mogli spać spokojnie

Szczęście się do nas uśmiecha. Zalało prawie całe nasze województwo, a Bytomia nie. Tym razem nasze miasto nie wystąpiło w roli „Śląskiej Wenecji”.

Byt bytom nie zostal zalany

Zwykle gdy Instytut Metrologiczny zapowiada ulewy, Bytom cierpi najbardziej, a szczególnie ulica Piłsudskiego, nazywana przez mieszkańców śląską Wenecją. Z podobnymi problemami zazwyczaj, podczas dużych opadów, zmaga się też ulica Fałata, i skrzyżowanie ulic Wrocławskiej i Kolejowej. Nie tym razem!

Bytom nie został zalany. Szczęście nam dopisuje

Tym razem Bytom nie widniał w statystykach. Według raportu Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w związku z wydanymi ostrzeżeniami meteorologicznymi oraz hydrologicznymi na obszarze woj. śląskiego od godz. 07:30, dnia 05.08.2021 r. do godz. 06:30, dnia 06.08.2021 r. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach odnotowała 233 zdarzenia, w tym 71 zdarzeń związanych z silnym wiatrem oraz 111 zdarzeń związanych przyborem wód. Najwięcej interwencji odnotowano w Tychach (30) i Katowicach (27), a w Bytomiu cisza i spokój!

- Było spokojnie, mieliśmy cztery zdarzenia związane z zalaniami, ale nie były bezpośrednio związane z ulewą. Na przykład sufit przeciekał, powstały drobne plamy. Nawet Piekary Śląskie były trochę zalane, a u nas nic – mówi nam mł.asp. Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

W sąsiednich Piekarach Śląskich Straż Pożarna odnotowała 10 interwencji. Cztery z nich były związane typowo z ulewą. Działania Straży Pożarnej polegały na pompowaniu wody z jezdni i z zalanych posesji. Strażacy musieli także dwa razy przeprowadzić kontrolę wałów na Brynicy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt PSP Bytom ul Mickiewicza

Burze nad woj. śląskim. 640 interwencji straży...

Byt sw katarzyna bytom

Pociągi nie pojadą. Komunikacja zastępcza na...

Byt 09878

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych 2020 – w...

Koci Gościniec w Bytomiu

Kawa w towarzystwie futrzaków. Przy ul....

Bytomskie czworonogi czekają na adopcję