Polonia Bytom - oczekiwania na sezon 2021/2022

Polonia Bytom po bardzo dobrym, ostatnim sezonie w Grupie 3 III. ligi będzie walczyła w nadchodzącej kampanii o powrót na szczebel centralny rozgrywek. Kilka miesięcy temu drużyna otarła się o awans, jak wyglądają prognozy przed zbliżającym się sezonem 2021/2022?

Byt 4290a5949d4c330a1b292ac0801e521c

Sezon 2020/2021 dla zawodników prowadzonych Kamila Rakoczy był fantastyczny i aż dziw bierze, że tak znakomite wyniki nie dały awansu do II. ligi. Polonia Bytom w tabeli Grupy 3 III. ligi zajęła drugie miejsce, gromadząc aż 81 punktów. Na 36 rozegranych meczów 25 zakończyło się zwycięstwem bytomian, sześć spotkań zremisowali i raptem pięć przegrali. Tylko jedna drużyna w grupie ma szanse kwalifikacji na poziom centralny i to miejsce zajął Ruch Chorzów, który bezsprzecznie brylował w tych rozgrywkach i wyprzedził Polonię aż o 9 punktów i ostatecznie awansował do II. ligi.

Dla Bytomian ostatni sezon był znakiem, że istnieje możliwość powrotu do drugiej ligi. Tajemnicą nie jest, że w nadchodzącym sezonie dwukrotny mistrz Polski ma realne szanse na powrót do centralnego poziomu rozgrywek. Rakoczy pozostał na stanowisku trenera i po ostatniej kampanii celem numer jeden jaki przed nim postawiono jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Rozgrywki III. ligi cechują się bardzo dużą intensywnością i rozegraniem blisko 40 spotkań, jednak Bytomian z pewnością będzie stać na realizację swoich założeń.

Drużyna przeszła małe przewietrzenie i z bytomską szatnią pożegnało się kilku zawodników. W trakcie lata z drużyny odeszli Filip Żagiel, Marcin Lachowski, Robert Chwastek, Kacper Czajkowski, Kamil Skrzypiński, Leon Fulianty oraz Kajetan Frankowski. Wojciech Mróz zakończył karierę i Polonia Bytom jest jego ostatnim klubem w piłkarskiej przygodzie.

Polonia wzmocniła również kilka pozycji przed zbliżającym się sezonem. Bytomski klub sięgał po zawodników, którzy do tej pory występowali w zespołach ze śląskiej grupy III. ligi. Do „Królowej Śląska” zawitali: Daniel Iwanek, Marek Krotofil oraz Konrad Andrzejczak. Do zespołu powrócili również piłkarze, którzy do tej pory byli wypożyczeni do innych klubów.

Trener Rakoczy był zadowolony z okresu przygotowawczego, jaki przepracowali jego zawodnicy. W ostatnim sparingu Polonia Bytom pewnie pokonała Górala Żywiec 6:1 i naładowani pozytywną energią piłkarze już niebawem rozpoczną ligowe zmagania.

Polonia Bytom rozpocznie sezon wyjazdowym meczem przeciwko Miedzi II Legnica. Jak informuje serwis zakłady-bukmacherskie.com w oczach bukmacherów faworytem tego starcia jest druga drużyna poprzedniego sezonu. Kurs na Polonię w inaugurującym meczu wynosi 1.85 i jest zdecydowanie niższy od tego wystawionego na drużynę gospodarzy – 3.20. Obecnie żaden, legalny bukmacher nie wystawił oferty długoterminowej na zakłady III. ligi, jednak można wyłącznie spekulować, że Polonia Bytom znalazłaby się w samym czubie klasyfikacji kursowej.

Sezon 2021/2022 w III lidze zapowiada się bardzo ciekawie. Nie da się ukryć, że Polonia Bytom będzie jednym z głównych faworytów do wygrania 3. grupy i awansu na szczebel centralny. Jeśli drużyna trenera Rakoczy powtórzy wyczyn z poprzedniego sezonu i nie pojawi się konkurencyjna drużyna, awans powinni mieć w garści. Trzeba jednak zaznaczyć, że do tego daleka i bardzo trudna droga.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon